logo

Sunday, 16 October 2016 11:49

ГОНКОНҐ ДОСЛІДЖУЄ ОРГАНІЧНІ МОЛЕКУЛИ, ЯКІ СВІТЯТЬСЯ ЗА КІМНАТНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 16.10.2016   

 

Група дослідників Гонконгського університету науки і технології представили неметалічні фосфоресцентні молекули, які постійно світяться різними кольорами при кімнатній температурі і втричі ефективніші, ніж флуоресцентний органічний світлодіод. 

 

Деякі неорганічні метали виглядають дуже перспективними, але вони надто рідкісні, дорогі в виробництві та токсичні. Фосфоресценція від органічних сполук, як правило, спостерігається за наднизьких температур та за відсутністю кисню, що обмежує сферу їх практичного застосування. Кімнатна фосфоресценція (RTP) є набагато важчим завданням, враховуючи, що кисень і фізичні вібрації перешкоджають здатності таких органічних молекул випромінювати світло.

 

"Органічні системи RTP є дуже потрібними, але складними для виготовлення", сказав провідний дослідник Бен Чжун Тан. "В цій роботі ми показуємо чисті органічні молекули RTP з високою ефективністю і більшим часом життя, що буде сприяти практичному застосуванню цих процесів".  

 

Тан з колегами розробили та вже синтезували п’ять карбоніл-вмісних ароматичних молекул, які збуджуються та випромінюють світло протягом 230 мілісекунд. Молекули можна налаштувати на світіння від синього до оранжево-червоного кольору.

 

 

Винахідники сподіваються, що ці спроектовані люмінофори можна буде переробити, аби відповідати вимогам датчиків і світлочутливих вимикачів. "На основі нашої моделі чи принципу структурного дизайну, ми намагатимемося розвивати системи RTP з терміном до кількох секунд і ККД до одиниці (100%)".

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles