logo

Thursday, 06 July 2017 15:38

ОЛЕГ ПОНОМАР: ЗНОВУ ПРО РИНОК ЗЕМЛІ

Олег Пономар, Facebook, 06.07.2017

 

Наша влада (і законодавча і виконавча) мала відкрити ринок землі ще у травні цього року, але переносить це питання на осінь. МВФ не дає наступний транш і це правильно. Хоча відкритий ринок землі потрібен саме Україні, а не МВФ. І потрібен вже вчора (ну, принаймні, сьогодні — тобто до літніх канікул Верховної Ради). Поясню чому. 

 

Наша влада боїться, що втратить свій рейтинг через те, що відкритий ринок землі непопулярний у суспільстві. Нашу владу налякали намети та збів підписів популістів. Але наша влада не враховує пару факторів. 

 

Від відриття ринку землі до появи в Україні десятків мільярдів доларів інвестиційних і спекулятивних коштів (якщо ухвалять некастрований закон без заборони купівлі іноземцями) мине кілька років. Якраз — до наступних виборів у 2019 році. Появу цих коштів на селі відчують всі, а за економічним ланцюжком — не лише на селі. Зросте купівельна спроможність населення і споживацький бум може стати драйвером всієї економіки. Тож рейтинг влади лише виграє у дворічній перспективі. Але закон треба ухвалювати вже, аби мати ці два роки в запасі. Переносити його на осінь — велика помилка влади. 

 

Кого злякалась наша влада? Популістів і марґіналів, які поставили намети по країні та збирають підписи? Це колишній електорат Симоненка, і його час спливає. Молодь, середній клас, підприємці, люди з освітою мораторій не підтримують і треба орієнтуватися на них. Треба дивитись у майбутнє, а не в минуле. Треба вміти приймати важливі рішення у важливі періоди історії країни. Тому кожен день, кожен тиждень і кожен місяць затягування питання щодо ринку землі працюють проти влади і проти самої України. 

 

Довідка: в Німеччині максимальна площа у приватному користуванні сягає 500 га, в Польщі 300 га, в Угорщині 300 га, в Румунії 200 га. В Канаді іноземець може володіти до 8 га землеробських угідь. 

 

Дві статті на тему землі. Моя від лютого (в кінці тижневого огляду) та ще одна — просто шедевр (роздрукувати й роздати всім бабусям в Україні)

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles