logo

Sunday, 19 November 2017 14:51

ОЛЕГ ПОНОМАР: ЩЕ РАЗ ПРО УКРАЇНУ ТА НАТО

Олег Пономар, Facebook, 19.11.2017 

 

• Рішення про вступ до НАТО залежить від США. НАТО — це витвір США. США створили НАТО, США годують НАТО, США підтримують НАТО у бойовому стані. Решта — згідно зі своїми силами та можливостями. Дехто навіть через силу чи з-під батога. Тому США й прагнуть, аби інші члени альянсу активніше фінансували НАТО. США створили НАТО, аби захистити своїх союзників (фактично весь західний табір) в Европі від радянської/московської агресії. 

 

• Рішення про те, що Україна стане членом НАТО давно прийнято у США принципово. Це лише справа часу та готовності України. Протягом найближчих трьох років Україна має провести політичні, економічні та військові реформи. А потім офіційно заявити про своє бажання стати членом альянсу. 

 

Смішно чути, коли хтось каже, що Польща/Угорщина/тощо може заблокувати рішення щодо вступу України до НАТО. Прочитайте ще раз перший абзац. Я писав про це сотні разів — це піщинка в океані, на яку не зверне уваги мейнстрім геополітики. Це якби дворічний син накладав вето на рішення батька-голови сім'ї. Коли США переконають Німеччину (а вони переконають, бо знайдуть взаємовигідні важелі, а при потребі — і слабкі місця німців), то більше права вето можна ні від кого не боятися. 

 

Австрія тут зовсім не приклад. Бо Австрія та Швейцарія не мусять бути в НАТО. А ось Швеція та Фінляндія — навіть дуже можуть. 

 

Генеральний секретар НАТО, Єнс Столтенберг, чітко сказав, що ухвалу виносять всі 29 членів альянсу. Це стандартний дипломатичний реверанс. Це формальне правило НАТО, али ми знаємо, що ... (див. перший абзац). 

 

Інший бік заяви генерального секретаря — лише Україна та НАТО вирішують питання стосовно її вступу до альянсу. І більше ніхто. 

 

Про всяк випадок, для нових читачів, нагадую, що теза "до НАТО не приймають країн з нерозв'язаними конфліктами з сусідами" є кремлівським фейком. У статуті НАТО такого не написано! 

 

Україну дуже чекають в НАТО. І чим ближче дата нашого вступу до альянсу, тим голосніше треба про це говорити.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles