logo

Monday, 19 June 2017 23:11

ОЛЕГ ПОНОМАР: ПОНЕДІЛОК, 19.06.17

Олег Пономар, Facebook, 19.06.2017 

 

Доброго дня, друзі. Понеділок. Що найважливішого було за ці дні? 

 

Головна новина — абсолютна перемога Макрона на виборах до Національної асамблеї (нижня палата парламенту, 577 депутатів) Франції. Чудова новина для України. Отже: "Вперед, Республіко!" 308 мандатів та "Демократичний рух" 42 мандати; головні конкуренти — "Республіканці" 113 мандатів та "Союзу демократів і незалежних" 18 мандатів; інші партії — "Соціалістична партія" 29, "Франція нескорена" 17, "Французька комуністична партія" 10, "Національний фронт" 8. 

 

Сенат США суттєво розширив санкції проти Московії (восьмий пакет). Посилено наявні та застосовано нові, також ускладнено процедуру скасування (тепер законопроект скеровано на голосування у Палату представників та на підпис президентові): 

 

• Нові санкції у галузях гірництва, металургії, залізниці й морського транспорту,
• Нові обмеження стосовно нафто- та газотягів, шельфових родовищ: хто заінвестує більше мільйона доларів — попаде під санкції,
• Заборонено інвестиції в суверенні боргові папери

 

Ці санкції президент не зможе скасувати без Конґресу.

 

Також Сенат США одноголосно ухвалив резолюцію про стовідсоткову підтримку НАТО та зокрема П'ятої статті статуту — "один за всіх і всі за одного". 

 

Конґрес США і наша Верховна Рада (в особі Андрія Парубія) підписали меморандум про співпрацю, в якому вказано, що Україна — це форпост захисту західної демократії від московської агресії. Україна не тільке бореться за свою Незалежність, вона захищає весь Вільний Світ. 

 

#RussiaGate: Генеральний прокурор США під присягою свідчив в комітеті Сенату щодо його участі та знань стосовно спроб Трампа ще до виборів налагоджувати зв'язки з Московією. Сешнс був вкрай непереконливим, і явно брехав, коли все заперечував. Весь сенс таких слухань — такі держслужбовці вже під присягою і копають яму собі самі, бо у політичних суперників є стимул довести (якщо треба) що і де неправда. Джина ніби випускають з пляшки, і назад його вже не повернеш. 

 

Минулого тижня США розташували на півдні Сирії артилерійську систему високої мобільності HIMARS, вчора збито сирійський (московський) літак Су-22. 

 

Катар купує 36 американських винищувачів F-15 загальною вартістю $12 мільярдів — це найкраща відповідь на так звані дипломатичні скандали довкола цієї арабської країни. 

 

Кілька слів про двигуни для NASA. Контракт, за яким Московія має зробити для США ще кілька двигунів, завершується у 2018 році. Тому вже з 2019 року NASA купуватиме американські двигуни. Прийшла ера Маска. 

 

Швидкого й жорсткого Брекзиту не буде: вже говорять про спільний ринок з Евросоюзом, свободу пересування працівників, загальну юридикцію суду, тощо — за останніми даними, 53% британців хочуть повторного референдуму. 

 

"Газпром, бувай!": Державна компанія «Укртрансгаз» відкрила митний склад для тимчасового (трирічного!) зберігання газу, придбаного закордоном, в десяти підземних сховищах. Тож світові трейдери можуть зберігати газ в Україні — новому газовому габі (hub) Східної Европи. 

 

Анонсовано нову зустріч керівників держав "нормандської четвірки" — вона має відбутися до кінця цього літа 

 

ПРО ПЛАН МАРШАЛЛА 

 

В листопаді 2017 року на саміті Східного партнерства буде презентовано довготерміновий план допомоги Україні ("план Маршалла"). Впевнений, що я першим в Україні це передбачив — ще три роки тому у своїй статті за підсумками саміту G20 в Австралії. 

 

Правда, ми втратили півтори роки через нідерландський референдум. Бо перед тим, як інвестувати такі кошти, потрібен шлюбний контракт. Тобто Україна має бути асоційованим членом Евросоюзу, що ґарантує захист інвестицій і неповернення до імперії. Формально Україна стане асоційованим членом 1 вересня, тож логічно, що "план Маршалла" презентують відразу після цього — у листопаді. 

 

З обсягом плану я майже не помилився — три роки тому я казав про $40 млрд, сьогодні ж кажуть про $30 млрд. До речі, тоді ж я передбачив і перемогу республіканця на виборах президента США, але тоді ще ніхто й гадки не мав, що вони висунуть Трампа... 

 

Дякую всім за вітання з Днем батька, за мудрі коментарі та вашу підтримку. Всім смачної кави та гарного дня.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles