logo

Wednesday, 19 July 2017 08:49

ОЛЕГ ПОНОМАР: НА ЕКВАТОРІ ТИЖНЯ

Олег Пономар, Facebook, 19.07.2017 

 

Державний департамент США схвалив можливий продаж Румунії семи зенітно-ракетних комплексів дальньої дії «Patriot» загальною вартістю $3,9 мільярда. 

 

У бюджеті США на 2018 рік на підтримку України за лінією Державного департаменту пропонується виділити не менше $410 мільйонів (це окремо від $500 мільйонів на військову допомогу). 

 

США вперше продемонстрували дію нової лазерної зброї LaWS, збивши над морем безпілотник з відстані кільнох кілометрів безшумним та невидимим миттєвим пострілом.

 

У США сковорідку Трампа тримають дуже розпеченою. Головна тема зараз — син Трампа в червні 2016 зустрічався з московитським адвокатом заради компромату на Гілларі Клінтон. Свіжа тема — неформальна розмова Трампа з Путіном на вечері в Німеччині, без американського перекладача. 

 

Ізраїль не підтримує і не визнає угоду про припинення вогню на півдні Сирії, укладену Трампом і Путіном. Причина — Ізраїль вважає, що ця угода є поступкою Ірану. 

 

Рада Евросоюзу додала ще 16 осіб до санкційного списку причетних до хімічних атак в Сирії. Тепер у списку 255 осіб та 67 компаній, включно з центробанком Сирії. 

 

Туреччина додала до чорного списку більше 4000 громадян Московії за підозрою до належності до "ІДІЛ", їм усім в'їзд до країни заборонено. 

 

Рада Евросоюзу остаточно схвалила тимчасові торгові преференції для України, які стануть чинними в кінці вересня і діятимуть три роки. 

 

Україна й Евросоюз почали проект комплексного вивчення ефективного використання українських підземних сховищ газу. 

 

Україна і Молдова відкрили спільний прикордонний контроль в ПП Кучурган-Первомайск. 

 

Україна та Грузія підписали декларацію про взаємну підтримку територіальної цілісності, про стратегічне партнерство, про координацію дій в русі до евро-атлантичних структур. 

 

Також Україна, Молдова, Грузія й Евросоюз починають роботу над другим етапом "Східного партнерства". 

 

Українські ВМС отримають американські патрульні катери «Islands» після завершення морських навчань Sea Breeze 2017. 

 

Президентові FIFA Інфантіно натякають вже прямим текстом — чемпіонат 2018 року не можна проводити в Московії: в Іспанії арештовано віце-президента FIFA за підозрою в корупції.m


БОЇНҐ. ГААҐА. ПУТІН 

 

що треба розуміти (крім перемоги справедливості) стосовно майбутнього суду в Нідерландах щодо збитого Московією Боїнґа: 

 

• Позови. Вирок суду потрібний для легитимності наступних позовів — до якої країни позиватися? Родичів жертв заступає той самий адвокат, який засудив Лівію за збитий над Шотландією літак. Сума позову така сама — по $10 мільйонів за кожну жертву, тобто разом $3 мільярди. В тому, що він засудить і Московію, сумнівів немає. І в тому, що Московія, рано чи пізно, заплатить, теж сумнівів немає. 

 

• Путін особисто. Чому нам повідомлять перші імена винуватців лише до початку нового року? Політика — дуже цинічна й практична річ, тому на все свій час. Навесні наступного року — вибори президента Московії, і не секрет, що Захід більше не хоче бачити його на посаді (я ще давно писав про ультиматум Керрі). Захід хоче нового Горбачова, який почне енергійно капітулювати в обмін на поступки Заходу. Тож як ім'я Путіна так чи інакше і далі лунатиме в суді — залежить від вибору та рішення самого Путіна. Якщо він піде на вибори, то мусить врахувати той факт, що його майбутня міжнародна легітимність буде вкрай низькою. Бо якою ж вона може бути в міжнародного злочинця? Досвід та приклад Каддафі й Мілошевича — перед очима. 

 

НІДЕРЛАНДИ, УКРАЇНА ТА ЕВРОСОЮЗ 

 

Стосовно небажання Нідерландів фіксувати на папері прагнення України стати з часом членом Евросоюзу після саміту Україна–Евросоюз. Ми всі розуміємо, що Україна стане членом ЕС лише після того, як вступить до НАТО. Така послідовність. А коли Україна стане членом НАТО? Я про це казав у недавньому інтерв'ю для Факти ICTV. Так ось, до моменту вступу України в Евросоюз в Нідерландах зміниться з десять урядів. Який сенс переживати за позицію теперішнього?

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles