logo

Friday, 29 September 2017 10:09

ОЛЕГ ПОНОМАР: МАЙБУТНЄ ЕВРОПИ — ЗМІЦНЕННЯ ЕС & УТВОРЕННЯ БЧС

Олег Пономар, Facebook, 28.09.2017 

 

Президент Франції Емануель Макрон і бундесканцлериня Німеччини Анґела Меркель дуже хочуть вдихнути нове життя у старий жирний Евросоюз. Вони хочуть реформувати Евросоюз у динамічніше й сильніше утворення. Утворення, яке відповідає сьогоднішнім викликам (оборона, безпека, міграція, фінанси, економіка). 

 

Безперечно, Німеччина та Франція — це локомотив Евросоюзу, його енергія та сила, його неформальні лідери. 

 

Але Макрон прагне об'єднати Францію та Німеччину чи не в єдину союзну державу. Хоче взаємоінтегрувати економіки країн, ринки, фінанси. Координувати політику й дипломатію. Аж настільки бути одним цілим в Евросоюзі. 

 

А весь Евросоюз Макрон прагне зробити більш уніфікованим та керованим, жорсткішим і динамічнішим, самостійнішим і незалежнішим (що спричиняє невеликі ревнощі з боку США). 

 

Макрон хоче один бюджет Евросоюзу, та створення посади міністра фінансів ЕС. Також він хоче спільну оборонну доктрину і за пару років — спільні збройні сили ЕС (це спричиняє ревнощі і США і НАТО). Він хоче також спільну прикордонну службу ЕС, і спільне міністерство у справах біженців. 

 

Меркель підтримує майже всі ідеї Макрона. І днями вони це обговорять. Макрон — це золотий банкір Ротшильдів, геній менеджменту. Меркель — це строга і справедлива мама Евросоюзу. Разом вони зроблять ЕС сильнішим. Жодних сумнівів. Але! 

 

Є молода Европа. Це колишні соціалістичні країни та колонії СРСР. Вони орієнтуються більше на США, ніж на Німеччину та Францію. Це насамперед Польща, Румунія, Естонія, Латвія та Литва. До цієї когорти належить і Україна (наразі лише асоційований член). Ці країни є воєнними союзниками США. Також, вони орієнтуються на американські енергоносії. Ці ж країни є найбільшими антимосковськими яструбами (Словаччина, Угорщина, Чехія — болото). Ці країни власне і є каркасом Балто-Чорноморського Союзу під парасолькою США. Проте: 

 

а) створення БЧС не передбачає жорсткого юридичного оформлення. Тому про будь-яку шкоду Евросоюзу мова не йде. БЧС — це скоріш тісна координація цих країн у військовій, економічній та дипломатичній сферах. Інтереси цих країн майже співпадають і є трохи радикальнішими, ніж у решти країн ЕС. І причина цього є зрозумілою — ці країни на своїй шкірі відчули що таке СРСР і Московія. 

 

б) створення БЧС — справа багатьох років, це історичний та геополітичний тренд на десятиріччя. А Україна (Чорне море) та Польща (Балтійське море) є хребтом цього союзу. 

 

Ось так це бачиться з Парижа. Час не стоїть на місці. І Колесо Історії постійно рухається вперед.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles