logo

Wednesday, 09 November 2016 22:53

ОБАМА: МИ ВСІ — ОДНА КОМАНДА, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ПАРТІЇ

Барак Обама, Вашингтон, 09.11.2016  


Незалежно від того, переможе ваш кандидат чи програє, зранку зійде сонце і цей прогноз завжди збувається – сонце зійшло. Багато людей пізно лягли, я також ліг дуже пізно. Я розмовляв зі щойно обраним президентом Трампом вночі о 3:00, привітав його та запросив його до нас, до Білого дому, аби обговорити успішну передачу влади. 

 

Не секрет — щойно обраний президент та я — маємо певні розбіжності, але багато років тому у нас з президентом Бушем також були серйозні розбіжності. Та його команда була дуже професійною, тому у нас був дуже професійний перехід влади і таким чином ми одразу приступили до роботи.

 

Ви розумієте, що посади президента і віце-президента дуже важливі, і тому я наказав своїй команді слідувати прикладу, що надала команда Буша 8 років тому, і забезпечити щойно обраному президентові передачу справ. Зараз нам всім потрібен успіх. Ми хочемо об’єднати і керувати країною і мирна передача влади є однією з визначних рис демократії. І ми маємо продемонструвати це перед світом. 

 

Також я мав можливість поговорити з держсекретарем пані Клінтон, я почув її виступ і я нею пишаюся як ніколи. Вона віддала своє життя службі держави. Вона була прекрасною першою леді, була прекрасним сенатором для штату Нью-Йорк і була одним з найкращих держсекретарів. Я пишаюся нею. Багато американців надихаються її прикладом. Те, що її було номіновано – це історична подія. Вона посилає певні повідомлення, що можна добитися найвищих рівнів в політиці жінці. Я переконаний, що пані Клінтон буде продовжувати працювати на благо американців. 

 

Всі кажуть, що у виборах бувають переможені. Але наступного дняпісля виборів ми маємо згадати, що власне всі ми — одна команда. Ми перш за все не демократи чи республіканці, а перш за все — ми американці, перш за все — ми патріоти. Ми всі хочемо лише найкращого для нашої країни. Вчора я вислухав виступ пана Трампа. Це почув я від нього під час розмови напряму. І я радий був це почути. Саме це потрібно країні. Відчуття єдності, відчуття поваги до наших інститутів, нашого способу життя, верховенства права та повага один до одного. Я сподіваюсь, що під час переходу справ він буде підтримувати цей же дух, і сподіваюся, що в цьому дусі почнеться його президенство
 

Я також сказав своїй команді сьогодні не складати руки. Бо це чудова робота — яку ми робимо, день за днем, інколи вони не завжди отримували визнання або увагу за це. Робота у бюро, робота у темних кутках політики, покращуючи функціонування уряду та роблячи його ефективнішим і краще орієнтованішим на громадян. Ця робота зробила сильнішу країну наступному президентові, аніж країна, яка існувала 8 років тому. 

 

Саме в тому й була Наша місія — з найпершого дня. Всі члени моєї команди мають пишатися тим, чого вони добилися. І так само цим варто пишатися всім американцям, з якими я зустрічався у всій країні, адже вони докладалися до цього прогресу: вчителі у школах, медики у лікарнях, малі підприємства і ті, хто розпочали свою справу, добре ставлячись до робітників. Вся робота, що виконується мамами, татами і в родинах у кожному штаті, це робота з покращення цього союзу.

 
Ця кампанія була важкою, непростою. Багато наших співвітчизників відчувають піднесення, інші — не раді, але таке життя, життя важке, інколи треба боротися. Ми не завжди відчуваємо радість. Але молодь, хто тільки починає свою політичну кар’єру — можливо вони й не раді тим результатам — та я хочу, аби вони не втрачали надії, не ставали цинічними. Не думайте, що нічого не можна змінити. Сьогодні пані Клінтон сказала: "Боротьба за правду того варта". Інколи можна програти суперечку, інколи можна програти вибори. Наш шлях у цій країні ніколи не був прямим, і у нас були певні зигзаги. Інколи ми рухаємося так, що одні думають, що це шлях вперед, інші думають, що це шлях назад. І це нормально. І я програвав вибори раніше. І Джо також. 
 

Просто так влаштована політика. Ми намагаємося переконати людей, що ми праві, а потім люди голосують. І потім, якщо ми програли, ми робимо роботу над помилками, і потім повертаємося на арену. І стараємося навіть більше наступного разу. І суть в тому, що потрібно рухатися вперед і вірити у співвітчизників. Бо ця презумпція віри є запорукою життєздатної демократії. Таким чином наша країна жила 240 років. Таким чином ми пропагуємо свободу по всьому світу, так ми розширяємо права, аби вони були доступні всім нашим громадянам. Так ми дійшли до сьогоднішнього дня. 

 

І саме тому я вірю, що шлях, на який ми стали, продовжуватиметься. І я нетерпляче чекаю аби докласти усіх зусиль, щоби наступний президент став успішним президентом, як я вже казав. Я думаю, що цей пост ніби естафета, береш палицю, біжиш якнайшвидше і сподіваєшся, що коли добігаєш до фінішу, щоб був зробленим крок вперед, були здобутки. І я хочу забезпечити, щоб передача цієї палиці пройшла добре, бо ми всі одна команда.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles