logo

Wednesday, 18 April 2018 22:50

НІМЕЧЧИНА ПЛАНУЄ ПРОДАВИТИ СОБІ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД САНКЦІЙ США ПРОТИ МОСКОВІЇ

By Andrea Thomas, William Boston, The Wall Street Journal, 18.04.2018 

 

Німецькі директори кажуть, що санкції можуть завдати шкоди довготривалим спільним підприємствам і коштуватимуть сотні мільйонів евро.


Керівники Німеччини хочуть аби адміністрація Трампа звільнила компанії їхньої країни від жорстких американських санкцій проти Московії. 


Німецькі чиновники повідомили, що цього тижня міністр фінансів Німеччини, Олаф Шольц, протягом свого візиту до Вашинґтона продавлюватиме особливі умови для німецьких компаній, а наприкінці квітня вже бундесканцлериня Анґела Меркель планує підняти це питання під час її зустрічі з президентом США, Дональдом Трампом


Окрім висловлення певних застережень стосовно тих санкцій, які мають на меті покарати Москву за втручання до американських виборів, пані Меркель також планує попередити пана Трампа про потенційні економічні втрати від американської торгівельної політики, повідомив помічник бундесканцлерині. "Цей візит не буде легким", сказав чиновник. 


Німецькі промисловці постійно підштовхують уряд пані Меркель закликати США пом'якшити їхню позицію або досягти певних домовленостей, аби німецькі компанії, багато з яких ведуть великий бізнес на Московії, не стали жертвами занепадальних стосунків між Вашинґтоном та Москвою. 


Нові американські санкції, оголошені раніше цього місяця, стосуються понад трьох десятків громадян Московії, включно з урядовцями та бізнесменами, і забороняють компаніям, присутнім у США, мати бізнес з цими особами чи з компаніями, які вони контролюють. 


Німецькі промислові гіганти, серед яких Siemens AG, Daimler AG та Volkswagen AG, мають бізнес з фірмами, пов'язаними з особам, які є під тими санкціями. Німецькі директори кажуть, що вказані заходи можуть завдати шкоди довготривалим спільним підприємствам, зупинити банки від фінансування нових проектів на Московії, і потенційно коштувати німецькій промисловості сотні мільйонів евро. 


"В нас дуже погане відчуття від теперішньої спіралі санкцій", сказав Ляйф Еріхсен, спікер німецької компанії Uniper SE, яка є партнером газогону Nord Stream 2, що має з'єднати Московію з Европою. "Сподіваємось, що кожна зацікавлена особа швидко зрозуміє, що краще знизити ескалацію".


Німеччина має багато бізнесу з Московією. Торгівля між двома країнами виросла з €45 мільярдів (2016 року) до €54,5 мільярдів (2017 року), попри різке збільшення саркцій, а німецькі компанії заінвестували в Московію понад €20 мільярдів протягом кількох останніх років. 


Ost Ausschuss (Східний комітет), кількадесятрічний комітет з представників німецьких корпорацій, які мають бізнес на Московії та у східній Европі, вимагає, аби дочірні компанії німецьких компаній було захищено, на випадок якщо їхні материнки вестимуть бізнес на Московії, який американська влада вважатиме порушенням санкцій. 


Водночас, лобісти цих корпорацій проштовхують свої аргументи, що США мають зробити винятки для тих спільних підприємств та інвестицій у Московію, які було схвалено до певної дати, таку практику називають прабатьківство (grandfathering). 


Такі кроки виходять за рамки відомої гнучкості, яку раніше допускало міністерство фінансів США у застосуванні своїх санкцій. Але міністерство у змозі дозволити компаніям продовжити деякі чи всі угоди з підсаркційними фірмами протягом наперед домовленого терміну. 


Німецькі чиновники повідомили, що міністр фінансів, Олаф Шольц, і пані Меркель викажуть усвідомлення стурбованості німецьких компаній протягом їхніх візитів до США, але не проситимуть прямо про ті чи інші форми пом'якшення. А міністерство фінансів США не відповіло на запити прокоментувати ситуацію. 


Siemens, одна з найбільших німецьких компаній, підтримує тісні зв'язки з президентом Московії, Владіміром Путіном, та чільними московськими бізнесменами, серед яких є й ті, що попали під американські санкції. 


Siemens, яка не розкриває деталі свого бізнесу на Московії, мала великі клопоти, коли минулого року виявилось, що її московський партнер "ТехноПромЭкспорт" перекинув чотири газові турбіни до Криму, порушивши санкції.


Siemens має бізнес з компанією "Российские Машины", пов'язаною з московським скоробагатьком Олегом Дерипаскою, який попав до нового американського санкційного списку. У 2014 році Siemens створила спільне підприємство з "Российские Машины" і зобов'язалась інвестувати €160 мільйонів у контракти з модернізації потягів московського метро.


"Ми не маємо справ з олігархами, ми є партнерами з фірмами", сказав спікер компанії Siemens, відмовляючись коментувати новий раунд санкцій.


І Daimler і Volkswagen мають спільні підприємства з Gaz Group пана Дерипаски. Daimler стала партнером Gaz Group у 2013 році, розпочавши виготовлення невеликих комерційних авто та дизельних двигунів на двох заводах на Московії. Daimler та Gaz Group заінвестували у проект більше €190 мільйонів. І Daimler не перериває продажі чи прибутки для Московії.


Volkswagen минулого року поновила угоду з Gaz Group з виготовлення на Московії автівок Volkswagen та Škoda, а також з постачання їх дизельними двигунами. Volkswagen повідомила, що з 2011 року на заводі Gaz Group виготовлено 200,000 автівок. Минулого року Volkswagen продала 191,700 авто на Московії, що на 15% більше ніж рік перед тим.


Головою "Российские Машины" та "Gaz Group" є Зіґфрід Вольф, автрійський бізнесмен, який допоміг панові Дерипасці налагодити зв'язки на Заході. Також пан Вольф є серед ради директорів виробника автозапчастин Schaeffler AG, яка у 2014 році відкрила завод в Ульяновську з виготовлення зчеплень на деталей двиоунів і трансмісій.


Schaeffler відмовилась від коментарів. Volkswagen не відповіла на прохання прокоментувати. Daimler відмовилась коментувати питання про санкції.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles