logo

Sunday, 26 November 2017 15:54

НАЦІОНАЛЬНА САМОІДЕНТИФІКАЦІЯ. УКРАЇНЦІ ЧИ "НЕ ТАКІ МОСКОВИТИ"?

Олег Пономар, Facebook, 26.11.2017 

 

Їх легіон. Вони називають себе українцями. Вони називають себе корінними киянами. Вони кажуть, що прославляють Україну. Вони кажуть, що вони її люблять... 

 

Відомі колишні і теперішні футболісти та інші спортсмени; гумористи та власники бульварних видань; відомі співаки та інші артисти з когорти "не твоя війна"; тощо. 

 

Вони всі говорять, що поза політикою. І що ми один народ. І що не все так однозначно. І що нам все одно треба мати гарні стосунки зі сусідами. Вони ніколи або вкрай рідко говорять прямо про війну і хто агресор. 

 

Можливо, я помиляюсь (але впевнений, що ні), але їхні серця не стискаються від болю, коли вони думають (а чи думають взагалі?) про те, що відбувалось у Львові у 1939 році. Коли прийшли "совєти" і просто розстріляли у в'язницях майже весь цвіт української Нації. ТИСЯЧІ українських письменників, художників, філософів, співаків, композиторів було просто ЗНИЩЕНО. 

 

Чи може в них стискається серце від болю та виступають сльози, коли вони собі уявляють, як сотні тисяч людей зі західної України чи з Кримського півострова як худобу везли вагонами до Сибіру?? З маленькими дітьми, зі старими та немічними людьми. "Совєти" знали, що цих людей неможливо зламати чи підкорити. — Гадаю, що теж ні. 

 

Чи може в них є гнів, коли вони думають (якщо взагалі думають), як Москва триста років знищувала українських гетьманів, які хотіли, аби Україна була вільною? — Гадаю, що ні. 

 

Чи проймає їх гордість, коли вони думають (якщо вони думають) про вояків УПА, які аж до 1960-х років (!!) боролися проти "совєтів", навіть знаючи, що цього диявола їм не перемогти?.. — Гадаю, що в них немає гордості за цих українців. 

 

Що ще має зробити диявол з Україною, аби вони прокинулись? Щоби не взяли жодного рубля з рук ворога? Де їхня українська пам'ять? Де їхні гени свободи? Чи вони всі поголовно — внуки НКВДистів? 

 

Чому вони не стануть совістю нації? Опорою для людей? Моральними орієнтирами? Авторитетом і підтримкою? 

 

Чому литовці чи канадійці більше люблять Україну, ніж цей так званий "цвіт" нашої нації?? 

 

Всі ці питання є риторичними. Та може хоч хтось замислиться. Що для мене Україна? Територія? Біометричний паспорт? Заспівати гімн? Обгорнутись Прапором і побити солдата під Верховною Радою? 

 

Корені. Гени. Пам'ять. Мозок. Голова. Думайте.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles