logo

Tuesday, 23 May 2017 16:11

НАПЕРЕДОДНІ САМІТУ НАТО: ТЕРИТОРІАЛЬНІ КОНФЛІКТИ

Олег Пономар, Facebook, 23.05.2017 

 

Недавно я писав про цьогорічний саміт НАТО і що на ньому Грузія та Україна отримають підтвердження, що вони дуже скоро (в історичному мірилі) стануть членами найсильнішого альянсу на планеті. Та бачу, що мережею далі гуляють байки про те, що до НАТО не приймають країни з незавершеними територіальними суперечками чи конфліктами. Мусимо ще раз розібрати це питання і поставити крапку. 

 

Цього правила ніколи не було. Це фейк. Це міф. Звідки сморід? 

 

Цю тезу завжди активно використовує Росія і тому вона створює заморожені конфлікти в сусідніх країнах, саме в тих, які намагаються вступити до альянсу. Чи справді в Росії не знають, що це фейк, чи роблять вигляд і для цього створюють конфлікти — зараз мова не про це. 

 

Отже, беремо Статут НАТО. Які обмеження для вступу країн? Всі обмеження сформульовано у статті 10 північноатлантичної угоди: 

 

• країна-кандидат має бути у Європі
• країна-кандидат має дотримуватись засад Угоди, сприяти їх подальшому розвитку, бути здатною зробити свій внесок у зміцнення безпеки північноатлантичного регіону
• всі країни-члени повинні погодити вступ нового члена 

 

Все. Територіальні суперечки чітко згадуються лише у вимогах до учасників програми індивідуального партнерства (Individual Partnership Action Plan), але навіть там їх сформульовано дуже м'яко: країна-кандидат повинна лише продемонструвати "бажання розв'язати міжнародні, етнічні чи зовнішні суперечки мирними заходами" (willingness to settle international, ethnic or external territorial disputes by peaceful means). 

 

Безперечно, таке бажання є і в Грузії, і в України. Так само, як воно є і в Греції, і в Туреччини, які давно є членами НАТО і мають територіальні суперечки. Йдемо на Захід.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles