logo

Thursday, 29 June 2017 12:57

КИТАЙ КИДАЄ ВИКЛИК КОМПАНІЇ «GIGAFACTORY TESLA» ІЛОНА МАСКА

Доктор Немо, Radio Lemberg, 29.06.2017

 

Оскільки Ілон Маск готується завершити будівництво найбільшої в світі гігіфабрики батарей в пустелі Невада, цей виклик прийнято, Китай готовий стерти його в пил,  стверджує аналітик Блумберга Джо Райян. 

 

Китайські компанії планують створення додаткових фабрик з виготовлення акумуляторів загальною ємністю понад 202 GWh до 2021 року, публікує цього тижня Bloomberg Intelligence. Цього достатньо для щорічного постачання акумуляторів приблизно 1,5 млн. автомобілям TeslaModel S або 13,7 млн. Toyota Prius Hybrids на рік, повідомляє Bloomberg New Energy Finance. 

 

Для порівняння, після завершення роботи в 2018 році, Gigafactory Tesla Inc. буде продукувати щороку акумуляторних батарей лише на 35 GWh

 

MuskGigaFactory

 

Літій-іонні акумулятори вже давно використовуються в смартфонах, ноутбуках та інших персональних електроприладах, але прогнозується, що у найближчі п'ять років попит взагалі вибухне, бо електричні транспортні засоби розростаються, а енергетичні компанії встановлюють гігантські системи зберігання енергії, виробленої припливами, потоками вітру та сонячною енергією. 

 

У 2016 році компанія Telsa випустила майже 84 тисячі автомобілів і повідомила, що планує випустити 500 тисяч автомобілів у 2018 році.

 

Musk3

 

Незважаючи на те, що Тесла будує найбільшу та найпродуктивнішу фабрику, китайський уряд почав робити всебічні зусилля для збільшення частки цього ринку в своїй країні. 

 

Близько 55% світового виробництва літій-іонних батарей вже базується в Китаї, у порівнянні з 10 відсотками в США. До 2021 року частка Китаю зросте до 65%.

 

Musk2

 

"Що стосується промислової політики, Китайський уряд вважає літій-іонні батареї надзвичайно важливою пріоритетною галуззю в 2020-х роках», - сказав аналітик Bloomberg New Energy Finance Колін МакКеррачер. 

 

Загалом, загальну ємність акумуляторів в світі прогнозується подвоїти до 2021 року, що становитиме 273 GWh, на сьогоднішній день це близько 103 GWh. Таку величезну можливість Китай не хоче пропустити.

 

"Гігафабрики, стартувавши лише три роки тому, спровокували глобальну гонку", - сказав Саймон Мур, виконавчий директор BenchmarkMineralIntelligence. "Китай робить великий ривок". 

 

Але не потрібно скидати з розрахунків Тесла. Компанія, розташована в Пало-Альто, штат Каліфорнія, планує оголосити нові місця розташування чотирьох нових заводів до кінця 2017 року. (Це співрозмірно щонайменше з однтм заводом в Шанхаї.) Коли Маск вже налагодив випуск, то лиш деякі китайські компанії можуть відповідати масштабам виробництва Тесли. 

 

Поки що в Китаї відсутній домінуючий акумуляторний бегемот, однак є реальні спроби поєднати в сузір'я менших гравців, таких як Amperex Technology Ltd., Tianjin Lishen Battery Joint Stock Co., і десятки інших. 

 

На початку цього року китайський уряд оголосив про плани консолідації виробників батарей, щоб допомогти цій галузі розвинутись. Ця ініціатива синхронна з планами Китаю щодо захоплення магістралей п'ятьма мільйонами електричних транспортних засобів до 2020 року. 

 

Амбіція Китаю стати світовим лідером у сфері чистих автомобілів частково зумовлена метою зменшення забруднень своїх міст, що гинуть від смогу, особливо столиця. Існує друга причина: створення вітчизняного ринку для китайських виробників батарей, - сказав Логан Голді-Скот, аналітик BloombergNewEnergyFinance

 

"Китайський уряд хоче заохотити створення внутрішнього ринку, щоб створити досить велику базу і закріпитися. Звідти вони можуть розширятися і почати глобальну гру".

 

На фото вгорі: Ілон Маск з китайським-віце-прем'єром Ванг Янгом

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles