logo

Wednesday, 20 September 2017 07:27

3D-ДРУК: ЕЛАСТИЧНІ ШТУЧНІ М'ЯЗИ, ТИСЯЧОКРАТ СИЛЬНІШІ ВІД ЛЮДСЬКИХ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 20.09.2017

 

Науковці з Колумбійського Університету з допомогою 3D-принтера створили штучну мускулатуру зі силіконового каучуку з етанолом, який за характеристиками максимально близький до гнучкості та ступеню напруги людського м'язу, але може підняти вантаж, в 1000 разів більший власної ваги. Про це повідомляє Daily Mail.

 

Винайдений Асланом Мірієвим синтетичний м'який м'яз придатний для 3D-друку. 

 

Muscle4

 

Штучний м'яз здатний штовхати, тягати, згинати, крутити, а також піднімати величезну вагу. Команда інженерів Колумбійського університету стверджує, що дссі жодний матеріал не міг функціонувати як м'яка мускулатура. Це було пов'язано з неможливістю продемонструвати бажані властивості високої напруги та деформації на штучному матеріалі. Після 3D-друку заданої форми штучну мускулатуру приводили в дію через тонкий резисторний дріт восьмивольтовим електричним розрядом. 

 

Muscle2

 

Штучний м’яз протестували в низці роботизованих девайсів. Виявилось, що ця композиція демонструє високі еластичні властивості та екстремальні характеристики і збільшення об’єму. Відмічено простоту виготовлення, низьку ціну та екологічну безпечність матеріалівдля штучної мускулатури. 

 

Розробка А.Мірієва вразила його колег схожістю з характеристиками справжніх м'язів людського тіла. Так, керівник групи професор Год Ліпсон, сказав, що на відміну від "жорстких" роботів, "м'які" роботи можуть копіювати природні тонкі рухи, захоплювати та маніпулювати, надавати медичну та інші види допомоги, виконувати делікатні завдання та збирати м'які об'єкти. 

 

Muscle3

 

На цей момент дослідницька група планує продовжити розробки провідних матеріалів для заміни вбудованого жорсткого електричного кабелю, яким передається струм. Це має прискорити час реакції м'язів і збільшити термін експлуатації.

 

Доктор А. Мірієв сказав, що у тривалій перспективі вони синтезують штучну мускулатуру з залученням штучного інтелекту, щоб навчитися контролювати м'язи в автономному режимі.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles