logo

Sunday, 29 April 2018 21:14

МОСКОВСЬКІ БОТИ У ТВІТТЕРІ НАМАГАЛИСЯ СПОТВОРИТИ ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ НА КОРИСТЬ ДЖЕРЕМІ КОРБИНА

Insight, The Sunday Times, 29.04.2018 

 

Роботизовані акаунти підтримували лейбористів та атакували консерваторів.

 

Рівень підтримки Джеремі Корбина лейбористами впродовж минулорічної виборчої кампанії зріс з 25 до 40%. 

 

Перші докази спроб Московії вплинути на результат загальних виборів, просуваючи лейбористського лідера, Джеремі Корбина, появилися у безпрецедентному розслідуванні соціальних мереж у нашій газеті.

 

Наше дослідження (спільно із Університетом Суонсі) викрило 6,500 московських твіттер-акаунтів, які об’єдналися довкола лейбористів за кілька тижнів перед виборами минулого року, і допомагали їм своїми «меседжами підтримки» отримати мільйони голосів, а також дискредитувати їхніх головних противників - консерваторів.

 

Багато із таких московитських акаунтів можуть бути ідентифіковані як «інтернет-роботи» (відомими широкому загалу, як боти), які ховаються за жіночими англійськими іменами, але які масово створено для «бомбардування» публіки добре організованими політичними меседжами. 

 

Академіки кажуть, що фейкові акаунти, ідентифіковані нашим виданням, - це лише верхівка айсбергу, і закликали Твітер повністю розслідувати справжній маштаб московського втручання в британську політику. 

 

Наше розслідування викрило надзвичайну підтримку Корбина та лейбористів з боку московитських акаунтів у соцмережах: 9 із 10 їхніх повідомлень підтримували кампанію лейбористів, і водночас 9 із 10 були ворожими щодо консерваторів. 

 

Ми дізналися, що 80% автоматизованих акаунтів було створено за кілька тижнів перед виборами 8 червня 2017 і приведено в дію лише в ключові моменти виборчої кампанії. Ми здобули докази, що кремлівські акаунти у соцмережах:

 

- цілими групами хвалили лейбористську партію і висміювали консерваторів однаковими обсягами 18 травня 2017, у день, коли Тереза Мей оприлюднила маніфест своєї партії.

 

- через ретвіти піарили й підтримували мітинги Корбина по всій країні, що стало феноменом виборчої кампанії, збираючи незвично великі натовпи.

 

- допомагали Корбину перетворити теракт у Манчестері у переломний пункт в кампанії, поширюючи твіти з критикою Мей щодо скорочення поліції, коли вона була міністром внутрішніх справ.

 

- поширювали твіти з нападами на Мей через її відмову взяти участь у теледебатах з Корбином, в той же час критикуючи медіа за надто різке поводження з лідером лейбористів.

 

- досягли апогею своєї кампанії у день виборів, закликаючи прихильників лейбористів голосувати — у час, коли британським медіа не дозволялося про це говорити.

 

Ці вибори стали екстраординарним успіхом особисто для Корбина, рівень підтримки лейбористами якого зріс з 25% до 40% упродовж його кампанії – найбільшого стрибка рівня підтримки під час виборів.

 

Матт Ганкок (Matt Hancock), міністр цифрових технологій і культури, закликав Твіттер оприлюднити маштаб усієї проблеми та почати діяти, аби запобігти такому у майбутньому. «Це дуже тривожна інформація, — сказав він, — для будь-якої нації є цілком неприйнятним втручатися у демократичні вибори іншої країни. Компанії-творці соцмереж мусять діяти для захисту наших демократичних виборів, а також оприлюднити те, що вони знають».

 

Московію вже звинувачували у використанні таких тактик ще у 2016 році для підтримки Дональда Трампа під час американських президентських виборів. Однак, це вперше, коли таку московську кібер-атаку була задокументовано на виборах у Великій Британії, і яка зруйнувала всі прогнози щодо Корбіна. 

 

Лідер лейбористів стикнувся з постійною критикою через його небажання рішуче засудити Владіміра Путіна за хімічну атаку у Солзбері минулого місяця. 

 

Наша команда дослідників викрила 16,000 московитських ботів, які писали свої «твіти» про британську політику з квітня минулого року. Ми звузили пошук нашого дослідження до 20,000 твітів з боку Московії, зібраних Університетом Суонсі, та запощених чотирма тижнями перед  виборами, аби ми могли виявити у кожному повідомленні певне політичне забарвлення. 

 

Академіки зі Суонсі кажуть, що цей приклад відображає лише частинку участі соціальних мереж у виборах, і вони вірять, що такі наочні знахідки є хорошим доказом спроби вплинути на британську політику у більшому маштабі.

 

Професор Олександр Талавера (Oleksandr Talavera), економіст з Університету Суонсі, який збирав потрібні дані, сказав: «Ці зразки – доказ того, що російськомовні боти використовувалися спеціально для впливу під час виборів на користь лейбористів і проти консерваторів.

 

«Наші дані презентують лише маленький частковий приклад і таким чином поведінка російськомовного автоматизованого бота, яку ми спостерігали, може бути лише верхівкою айсберга, малою частиною їхньої спецоперації під час виборів».

 

Нашим дослідникам вдалося встановити, що повідомлення транслювалися тисячами автоматизованими ботами, створеними за кілька місяців перед виборами.

 

Сотні твіттер–акаунтів було створено одночасно, вони мають чіткі ідентифікаційні ознаки. Однією з найпоширеніших виявилося використання 15-знакового цифро-буквеного ніку з фейковим европейським жіночим ім'ям (всупереч початковій офіційній мові російській, яку зазначено в акаунті).

 

Нерідко вони писали одні й ті ж твіти в унісон. Багато із таких твітів – це ретвіти лейбористських акаунтів, включно з дописами самого Корбина і дописами його пролейбористських об'єднань  та груп кампаній "Momentum" у спробі просувати меседжі партії. 

 

Боти були спритними щодо захисту Корбина, коли це було потрібно. Коли лейбориста критикували за незнання вартості однієї з його ключових обіцянок, «банда» з 34 акаунтів ретвітнула одне й те ж повідомлення, кажучи, що медіа слід поважати лідера лейбористів. 

 

Даміан Коллінз (Damian Collins), консерватор, голова комітету з культури, медіа та спорту, пообіцяв озадачити Твіттер результатами, що є частиною дослідження його комітету щодо дезінформації в соціальних мережах. 

 

«Будь-яке московське втручання у політичне життя Великої Британії – це порушення виборчого закону і те, що ми маємо зупинити» - сказав він.

 

У відповідь на наше дослідження, Лейбористська партія припустила, що московський уряд підтримав консерваторів під час виборів. Їхній прес-секретар сказав: «Запропоновані лейбористами придушення ухилення від податків, невдала приватизація та корумповані олігархи – є опонованими і Мей, і Путіним, їхньою консервативною філософією, і їхніми супербагатими прихильниками».

 

«Виборча народна кампанія лейбористської партії привабила до себе велику кількість суспільної підтримки онлайн. Нам нічого не відомо про автоматизованих ботів, ми категорично не платили за будь-якого бота, і нам не відомо нічого про те, що роблять наші прихильники». 

 

Твіттер стверджує, що його робота у боротьбі з ботами «виходить за межі якоїсь одної виборчої кампанії чи голосування».

 

Компанія витратила цілі роки, ідентифікуючи і видаляючи такі акаунти, і продовжує вдосконалювати внутрішні системи, аби «виявляти і запобігати новим формам спаму та шкідливій автоматизації».

Переклад українською — Петро Козак

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles