logo

Sunday, 03 June 2018 22:30

АНҐЕЛА МЕРКЕЛЬ СХВАЛИЛА ПЛАН ЕМАНУЕЛЯ МАКРОНА ЗІ СТВОРЕННЯ ВІЙСЬК ЕВРОСОЮЗУ

Jakob Hanke, Politico, 03.06.2018

 

Бундесканцлериня Анґела Меркель сказала, що вона підтримує ідею об'єднаних европейських сил оборони, додавши, що така ініціатива могла б бути відкритою і для членства Британії. 

 

Французький колега пані Меркель, Емануель Макрон, наполягає на створенні комбінованих військових сил ЕС, які можна було б розгорнути у проблемних точках довкола світу. 

 

Ідея досі холодно сприймалася в Берліні, а міністр оборони Урсула фон дер Ляєн сказала, що ця ідея “не нагальним проектом на завтра”. Тож слова Меркель означають значну зміну тону. 

 

“Я підтримую пропозицію президента Макрона щодо цієї ініціативи”, - сказала Меркель в інтерв'ю німецькій Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

 

Меркель додала, що ця ініціатива “повинна відповідати структурі співпраці з оборони”, яка за її словами мала би зменшити кількість різних збройних систем ЕС зі 180 до “приблизно 30”. 

 

“Так ми вже досягнемо кращої европейської єдності. І це має бути доповнено спільними стратегічними діями у розгортанні військ”. 

 

Меркель додала, що для ЕС важливо проголосувати ці питання в усіх багаторічних бюджетах ще до наступних виборів в ЕС. 

 

Бундесканцлериня також підтримала ідею Макрона запросити Велику Британію — яка має другу найбільшу армію в Европі — до цієї військової сили навіть після її виходу з блоку. “Додатково ми можемо зробити цю ініціативу відкритою для такої країни, як Велика Британія”, - сказала Меркель. 

 

Збройні сили Німеччини не повинні будуть брати участь в усіх таких европейських місіях, сказала Меркель, і можуть приєднатися “до різних варіантів парламентської армії”. 

 

У відповідь на запитання щодо пропозицій Макрона про тіснішу співпрацю в еврозоні, Меркель сказала, що вона могла б розглянути питання майбутнього Европейського Валютного Фонду та можливі короткочасні кредити, на додаток до довгострокових кредитів, вже наданих Европейським Механізмом Стабільності. 

 

“Я подумаю щодо можливості кредитної лінії з коротшим терміном погашення, скажімо – п'ять років. Таким чином, ми могли би допомогти країнам, що мають певні проблеми через зовнішні обставини. Звичайно, це завжди залежало б від умов, було б обмежено за обсягом і з повним погашенням", - сказала бундесканцлериня. 

 

"Установа (Европейський Валютний Фонд) з такими повноваженнями має бути здатною оцінювати економічну ситуацію в усіх країнах-учасницях завдякм своїй компетенції. Вона також має оцінювати стабільність заборгованості країн-учасниць і повинна мати відповідні інструменти для її відновлення, якщо це необхідно" - додала Меркель. 

 

Відповідаючи на питання про наступний довгостроковий бюджет ЕС, Меркель відповіла, що до наступних виборів в ЕС, сама Европа має проголосувати наступні багаторічні бюджети та передбачити, аби платники збільшили свої внески. 

 

“У теперішні непевні часи Европа має бути здатною діяти в будь-який час. Якщо ми відкладемо це питання, то не зможемо оплатити програми Erasmus на цілий рік, чи затрмаємо розвиток Frontex… вже не кажучи про структурні фонди та важливі дослідні програми”, - сказала вона.

 

Також Меркель закликала до створення широкої мережі агенцій для надання притулку, які б «обробляли всі заявки на зовнішніх кордонах, на основі єдиного законодавства ЕС про надання притулку».

 

Німецька бундесканцлериня також підтримала ідею Spitzenkandidat (або ж провідного кандидата) на посаду президента Еврокомісії, та сказала, що ця система з часом потребуватиме змін. “З часом система працюватиме, якщо провідний кандидат буде на перших місцях транснаціонального списку, тобто його може бути обрано у всіх країнах. Лише тоді він не залежатиме від рішення уряду його рідної країни назначати його чи ні”. Зараз провідних кандидатів обирають пан-европейськими партійними групами, але самі громадяни не можуть голосувати за них безпосередньо.

 

На запитання ж про її цілі для ЕС у наступні п'ять чи десять років, Меркель відповіла: “Моя мета є відомою на весь світ: у міжнародній політиці Европа має говорити одним голосом”.

Переклад українською — Петро Козак

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles