logo

Saturday, 03 December 2016 20:38

В ПЕРІОДИЧНУ СИТЕМУ МЄНДЄЛЄЄВА ДОДАЛИ ЩЕ 4 ЕЛЕМЕНТИ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 03.12.2016  

 

Міжнародний союз теоретичної та прикладної хімії (IUPAC) затвердив назви недавно відкритих хімічних елементів. Елементи отримали офіційні назви: 113 «ніхоніум» (Nh), 115 «московіум» 117 (Mc), «тенессін» (Ts) і 118 «оганессон» (Og).

 

Назва ніхоніум (Nh) для елементу 113 запропонована авторами відкриття з RIKEN Nishina Center for Accelerator-Based Science (Японія), яку очолює Косука Моріта; назва походить від Nihon, одним з варіантів японського слова «Японія» і означає «Країна висхідного сонця». Це був перший елемент, відкритий в Азії. Більшість елементів, наприклад водень, кисень, вуглець чи магній, зустрічаються в природі, тоді як інші синтезуються в лабораторіях. Всі виявлені елементи після 104 номера отримані в результаті експериментів.

 

Nh

 

Московій (Mc) для элементу 115 и тенессін (Ts) для елемента 117 були запропоновані авторами відкриттів з Об’єднаного інституту ядерних досліджень, Дубна (Росія), Оукриджської національної лабораторії (США), Університету Вандербільта (США) і Ліверморської національної лабораторії ім. Е. Лоуренса (США). Обидві назви відповідають традиції увіковічнити місце чи географічний район. Московій названо за місцем розташування Об’єднаного інституту ядерних досліджень, де експерименти з відкриття елементів проводились з використанням дубненського газонаповненого сепаратора ядер в комплексі з прискорювачем важких іонів в Лабораторії ядерних реакцій ім. Г.Н. Флерова. Тенессін названо на честь вкладу штату Тенессі, Оукриджської національної лабораторії, Університету Вандербільта і Університету Тенессі в Ноксвіллі в дослідженні надважких елементів.

 

Назва оганесон (Og) для елементу 118 була запропонована авторськими колективами Об’єднаного інституту ядерних досліджень, Дубна (Росія) і Ліверморською національною лабораторією ім. Е. Лоуренса (США) на честь професора Юрія Оганесяна (1933 р.н.) за його основний вклад в дослідження трансактиноїдних елементів. В число його численних досягнень входить відкриття надважких елементів і видатні результати в ядерній фізиці надважких ядер, включаючи експериментальне підтвердження «острова стабільності».

 

 

Юрій Оганесян став першим російським вченим, на честь якого при житті названо новий хімічний елемент. (DN Вірменія напевне сформулює «перший вірменин, на честь якого…» і напевне це так само cправедливо й актуалізується коли дадуть Нобеля :)

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles