logo

Wednesday, 09 May 2018 00:47

МЕМОРАНДУМ ПРО ПРИПИНЕННЯ УЧАСТІ США У СПІЛЬНІЙ УГОДІ ТА ВЖИТТЯ ДОДАТКОВИХ ЗАХОДІВ ПРОТИ ІРАНУ

Президент США, Білий Дім, 08.05.2018


Меморандум для Державного секретаря, Міністра фінансів. Міністра оборони, Генерального прокурора, Міністра енергетики, Міністра внутрішніх справ, Помічника президента та голови адмінітрації, Торгового представника США, Постійного представника США до ООН, Директора Національної розвідки, Директора ЦРУ, Помічника президента з питань національної безпеки, Помічника президента з економічної політики, Голови об’єднаного комітету начальників штабів, Директора ФБР


ТЕМА: Припинення участі Сполучених Штатів у Спільному повному плані дій та вжиття додаткових заходів для протидії лихому впливові Ірану та будь якому поступу Ірану до ядерної зброї 

 

Як для президента, найвищим моїм пріоритетом є забезпечення непорушності та безпеки США й американського народу. З моменту свого створення в 1979 році як революційної теократії, Ісламська Республіка Іран заявила про свою ворожість до США та наших союзників і партнерів. Іран залишається провідним державним спонсором тероризму у світі та надає допомогу "Хезболлі", "Хамасу", "Талібану", "Аль-Каїді" та іншим терористичним мережам. Іран також продовжує розпалювати сектантське насильство в Іраці та підтримує жорстокі громадянські війни в Ємені та Сирії. Він вчинює важкі порушення прав людини та свавільно затримує іноземців, включно з громадянами США, за підробними звинуваченнями без належного процесуального права. 

 

Немає жодних сумнівів в тому, що Іран раніше намагався здійснити свої революційні цілі шляхом здобуття ядерної зброї, і що програма збагачення урану Ірану досі дає можливість відновити військову уранову програму за такої потреби. Як президент, я схвалив інтегровану стратегію щодо Ірану, яка включає стратегічну мету — перекриття Ірану усіх шляхів до створення ядерної зброї. 

 

Попередня адміністрація США намагалася зустріти загрозу реалізації Іраном ядерних сил шляхом участі США у Спільному повному плані дій (JCPOA) щодо ядерної програми Ірану. JCPOA скасував ядерні санкції проти Ірану та надав йому інші значні вигоди в обмін на тимчасове зобов'язання щодо обмеження своєї програми збагачення урану та припинення роботи, пов'язаною з переробкою ядерного палива — двома критичними шляхами отримання ядерного матеріалу для зброї . Дехто вважав, що JCPOA може заспокоїти поведінку Ірану. Однак, після підписання JCPOA, Іран лише посилив дестабілізаційну діяльність у навколишньому регіоні. Іранські та підтримані Іраном сили пішли у наступ в Сирії, Іраці та Ємені, та продовжують контролювати частини Лівану та Ґази. Водночас, Іран публічно заявив, що він відмовляє Міжнародному агенству з атомної енергії (МАГАТЕ) у доступі до військових об'єктів, що прямо суперечить Додатковим протоколам до Угоди про повні гарантії з МАГАТЕ. У 2016 році Іран також двічі порушив граничні обсяги запасів важкої води, узгоджені з JCPOA. Така поведінка є неприйнятною, особливо для режиму, який є відомим своїм намаганням отримати ядерну зброю, порушуючи свої ж зобов'язання за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

 

Поведінка Ірану загрожує національним інтересам США.

 

13 жовтня 2017 відповідно до процедур сертифікації, передбачених Законом про огляд ядерних контрактів в Ірані, я встановив, що я не зміг підтвердити, що призупинення санкцій, пов'язаних з Іраном відповідно до JCPOA, було відповідним та пропорційним до конкретних і перевірених заходів, вжитих Іраном щодо припинення незаконної ядерної програми.

 

12 січня 2018 я визначив два можливі шляхи розвитку подій — або катастрофічні вади JCPOA буде виправлено до 12 травня 2018, або, якщо цього не буде, США припинять участь у угоді. Я дав знати, що це останній шанс, і, якщо ним не скористаються аби виправити JCPOA, США не будуть продовжувати його впроваджувати.

 

Усвідомлення цього так і не матеріалізувалось, і я сьогодні дотримуюсь своєї обіцянки припинити участь США в JCPOA. Я не вірю, що продовження надання послаблень санкцій пов’язаних з JCPOA є в національних інтересах США, і я не твердитиму того, про що я знаю як помилку. Більше того, я вирішив, що в національних інтересах США є якнайшвидше відновити санкції, скасовані або послаблені у зв'язку з JCPOA. 

 

Розділ 1. Політика. Політика США полягає в тому, щоби позбавити Іран ядерної зброї та міжконтинентальних балістичних ракет; щоби нейтралізувати іранську мережу та кампанію регіональної агресії; щоби зламати, зменшити або заблокувати доступ Корпусу сторожів ісламської революції та його сурогатів до ресурсів, що підтримують їх дестабілізаційну діяльність; і щоби протидіяти агресивному розвитку іранської ракетної програми та іншим асиметричним та звичайним типам озброєнь. США й надалі дотримуватимуться цих цілей та завдань, які є в Стратегії щодо Ірану, яку я оголосив 13 жовтня 2017, уточнюючи шляхи та засоби їхнього досягнення у міру необхідності. 

 

Розділ 2. Завершення участі Сполучених Штатів в JCPOA. Державний секретар має, узгоджено з Міністром фінансів та Міністром енергетики, вжити усіх необхідних заходів для припинення участі Сполучених Штатів у JCPOA.

 

Розділ 3. Відновлення санкцій Сполучених Штатів. Державний секретар та міністр фінансів мають негайно почати вживати заходів для повторного накладення всіх санкцій США, скасованих або пом’якшених у зв'язку з JCPOA, включно з тими, що підпадають під дію Національного закону про дозвіл на оборону 2012 фінансового року, Закону про санкції проти Ірану від 1996 року, Закону про зменшення загрози Ірану та Сирійського акту про права людини від 2012 року, та Закону про свободу та боротьбу з розповсюдженням зброї в Ірані від 2012 року. Цих заходів має бути вжито якомога швидше, і в жодному випадку не пізніше, ніж протягом 180 днів від дати цього меморандуму. Державний секретар і Міністр фінансів мають координувати всі відповідні заходи, потрібні для досягнення цієї мети. Наприклад, вони будуть координуватися щодо підготовки будь-яких рекомендованих виконавчих дій, включно з відповідними документами для повторного накладення санкцій, скасованих виконавчим наказом 13716 від 16 січня 2016 року; щодо підготовки до повторного внесення до санкційного списку осіб, викреслених з нього у зв’язку з JCPOA; щодо ревізії правил відповідних санкцій; щодо надання обмежених пом'якшень під час перехідного періоду, якщо треба; і щодо підготовки інструкцій для ознайомлення бізнес-спільнот США та інших країн щодо сфер забороненої чи санкційованої діяльності та потреби розірвати будь які угоди з іранськими особами. Цих заходів треба вжити так, де це практично доцільно, аби перекласти фінансовий тягар від розірвання будь-якої транзакції насамперед на Іран чи на іранських контрагентів.

 

Розділ 4. Підготовка до непередбачених обставин в регіоні. Міністр оборони та керівники інших відповідних органів мають приготуватися швидко та рішуче зустріти усі можливі прояви іранської агресії проти Сполучених Штатів, наших союзників та наших партнерів. Міністерство оборони має забезпечити, аби США розвивали та зберігали засоби для припинення розробки чи придбання ядерної зброї Іраном та відповідних систем доставки.

 

Розділ 5. Моніторинг ядерної поведінки Ірану та консультації з країнами-союзниками та партнерами. Усі органи повинні вживати відповідних заходів, аби Сполучені Штати могли продовжувати спостерігати за ядерною поведінкою Ірану. Я є відкритим для консультацій з союзниками та партнерами щодо майбутніх міжнародних угод, спрямованих на протидію повному спектру загроз Ірану, включно з ядерною зброєю та міжконтинентальними балістичними ракетами, а керівники органів, за потреби та можливості, мають давати мені поради.

 

Розділ 6. Загальні положення.

 

(а) Ніщо в цьому меморандумі не повинно тлумачитися як таке, що погіршує або іншим чином впливає на:

(i) повноваження, надані законом виконавчому департаменту чи органу, або його керівнику;

(іі) функції Директора Офісу управління та бюджету, що стосуються бюджетних, адміністративних чи законодавчих пропозицій.

 

(b) Цей Меморандум повинен має бути реалізовано відповідно до чинного законодавства та за умови наявності асигнувань.

(с) Цей Меморандум не має створювати і не створює жодних прав чи переваг, матеріальних чи процесуальних, здійснених за законом чи за рахунок будь-якої сторони проти США, наших міністерств, органів чи організацій, посадових осіб, працівників, агентів, чи будь-яких інших осіб.

Дональд Трамп.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles