logo

Friday, 23 June 2017 09:05

КОСМІЧНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ: ІЛОН МАСК ПРО ПЛАНИ КОЛОНІЗАЦІЇ МАРСУ

Доктор Немо, RadioLemberg, 23.06.2017

 

Ілон Рів Маск — канадсько-американський інженер, підприємець, винахідник та інвестор південно-африканського походження, мільярдер. Засновник компаній SpaceX, PayPal, Neuralink, The Boring Company та Tesla Inc., для журналу New Space розповів про перші міста на Марсі, міжпланетне транспортування людей і космічні кораблі.

 

ПРО МІСТА НА МАРСІ

Згідно з планами Маска, спорудження міста на Марсі з мільйонним населенням стане можливе протягом найближчих 50 років. Таким чином Маск хоче перетворити людство в міжпланетний вид. На його думку, люди повинні покинути Землю, щоб «уникнути подій кінця світу» і «остаточного знищення». Цей план повністю підтримує відомий фізик Стівен Гокінґ. (Можливо зникнення плям на Сонці та циклічне зниження активності нашої Зірки просто не залишить іншого шансу, хоч Марс значно далі від Сонця ніж Земля. Щось нам недоговорюють фахівці, може й самі не знають напевне…)  

 

«Я думаю, у нас є два шляхи. Перший - ми назавжди залишаємося на Землі і остаточно зникнемо. Альтернативний шлях - космічна цивілізація. За його словами, в поточному столітті може бути створений велике марсіанське місто, яке стане не просто перевалочним пунктом, а функціонуючим суспільством зі своїми «ливарними заводами і піццеріями».

 

Про космічне транспортування людей

Підприємець заявив, що збирається побудувати «колоніальний флот Марсу» з більш ніж тисячі космічних кораблів, які будуть транспортувати до 200 пасажирів і матеріали для будівництва інфраструктури за один політ.

Згідно з оцінками Маска, перші колоністи зможуть відправитися на освоєння Марса через десять років, а на повне заселення міста піде від 40 до 100 років. Якщо в марсіанському місті буде жити мільйон чоловік, то перша марсіанська цивілізація зможе сама себе забезпечувати.

Ви можете літати раз в два роки на судні, що вміщає 100 осіб, - у такий спосіб мільйон набереться за 10 тисяч польотів. Маск не відмовився від ідеї збільшення пасажирських місць у майбутньому.

Він заявив, що корабель зможе прийняти понад 200 осіб, а вартість квитка при цьому знизиться.

 

Mars2024 3

 

Такі подорожі будуть дуже веселими і цікавими. Нікому нудно не буде. Відсік для пасажирів і екіпажу налаштований так, що ви зможете «плавати» в нульової гравітації. Там будуть кінозали, лекційні зали та ресторан. Маск вже планує перший пілотований політ на Марс в 2022 році. Він сказав, що хоче померти на Марсі, але «тільки не через зіткнення з ним».

 

Про відмінності між умовами на Марсі та інших планетах

У 2015 році НАСА оголосило про утворення перших колоній на Марсі до 2030 року. В якості першого етапу освоєння планети космічне агентство запланувало створити бази для проживання на Місяці. Однак Маск в своїй статті розкритикував таке рішення, заявивши, що Марс більше придатний для будівництва міста, ніж Місяць, тому що день на Марсі лиш на 40 хвилин довше земного, на планеті достатньо сонячного світла і є атмосфера, а гравітація становить 37 відсотків земної. 

Mars2024 1

 

Маск також пояснив, чому його вибір зупинився на Марсі, а не на всіх інших планетах Сонячної системи. За його словами, високий тиск на Венері зробило б «дійсно важкою роботу», Меркурій дуже близько розташований до Сонця, а Юпітер і його супутники, навпаки, важкодоступні.

 

Ставлення Ілона Маска до проекту

За словами Маска, «головна причина, по якій він особисто накопичує активи, - це здійснення цього проекту». У мене дійсно немає ніякої іншої мотивації для особистого накопичення активів, за винятком можливості зробити великий внесок у здійснення міжпланетного способу життя людства. На самому початку існування компанії SpaceX Маск навіть не думав про те, що коли-небудь буде готуватися до польоту і колонізації Марса.

 

У 2002 році я думав, що у нас є хоча б 10-відсотковий шанс що-небудь зробити в космічній індустрії, наприклад відправити ракету на орбіту Землі, не кажучи про те, що б вийти за її межі і міркувати щодо Марсу.

 

DN Питати Маска про ставлення до чогось зайве, оскільки він демонструє ДІЮ, і лиш так можна трансформувати плани в результат

 

Mars2024 5

 

ПРО РАКЕТИ

Незважаючи на те, що на даний момент приблизна вартість польоту людини на Марс становить 10 мільярдів доларів, підприємець розраховує на зниження витрат до 100 тисяч доларів шляхом заправки ракет танкерами прямо в космосі. Також він припускає будівництво на Марсі заводів з видобутку метану та виробництва нового палива на його основі для вильоту кораблів назад на Землю. Завдяки метану, молекули якого можна виробляти з вуглекислоти та води в атмосфері планети, ймовірність успішного зльоту і посадки збільшується.  Було б досить абсурдно намагатися побудувати місто на Марсі, куди будуть прилітати космічні кораблі і не повертатися назад на Землю. В такому випадку у нас буде величезний цвинтар ракет. У своїх місіях Маск намір використовувати ракету-носій під назвою «Марс», яка буде володіти в три рази більшою тягою і вантажопідйомністю, ніж ракета «Сатурн-5», що брала участь в місії «Аполлон».

 

Mars2024 2

 

Також компанія SpaceX планує використовувати нові ракети для перевезення вантажів по всьому світу. За оцінками фахівців, для транспортування вантажу з Нью-Йорка в Токіо буде потрібно всього 10 хвилин.

 

Як Україна може долучитися до цих планів?

А дуже просто: Маск в ефірі популярного американського каналу CNN визнав ракету-носій "Зеніт" кращою після своїх. Таку думку мільярдер висловив у ході бліц-інтерв’ю з ведучою Речел Крейн.

"Зеніт". Вона, напевно, найкраща після наших", - відповів Ілон Маск на запитання ведучої щодо улюбленої ракети.

 

Mars2024 4

 

Варто відзначити, що виробництво ракети "Зеніт" відновлено. 28 квітня цього року був підписаний договір між "Южмашем" і S7 Sea Launch Limited про виробництво та постачання ракет-носіїв серії "Зеніт". Сподіваємося що колись долучимося до програми колонізації Марсу.

 

DN Надихала на колонізацію Марсу Маска книга Даґласа Адамса "Путівник Атостопом по Галактиці", знято по ній кіно. Внизу фантастика "Подорож на Марс".

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles