logo

Friday, 15 December 2017 12:35

ХІБА РЕВУТЬ ВОЛИ ЯК ЯСЛА ПОВНІ ?

Олег Пономар, Facebook, 15.12.2017 

 

У понеділок я написав про те, що на мою думку, на Заході є незадоволення темпами структурних реформ в Україні. Депутати, які вчора повернулись зі США, це підтвердили. В чому справа? 

 

Маємо затримку з черговим траншом від МВФ. Ми не виконали ще п'ять рекомендацій (і наших зобов'язань) МВФ плюс питання ринку землі. 

 

Маємо затримку з черговим траншом від ЕС. Ми не виконали чотири рекомендації (і наші зобов'язання). 

 

Ми виконали нашу Угоду про асоціацію з ЕС лише на 15%. 

 

Тобто ми реально буксуємо і ми маємо говорити про це вголос. 

 

Верховна Рада має ухвалити всі потрібні закони. Мінімум — десять законів для розблокування фінансової допомоги від Заходу. Максимум — сотні законів до літа 2018 для виконання Угоди про асоціацію з ЕС. 

 

Щодо ринку землі. Вчора ми отримали підтвердження моїм понеділковим словам, що депутати брешуть своїм виборцям. Ось вчорашня заява Максима Мартинюка, першого заступника міністра аграрної політики: "земельний кадастр в Україні повністю готовий до скасування мораторію на купівлю/продаж ділянок сільгосппризначення та запуску ринку землі". 

 

Тому уважно спостерігаймо за подіями у Раді наступного тижня. Нагадаю, регламентний комітет повинен підтвердити, що під час голосування за продовження мораторію було порушено регламент, і його треба переголосувати в залі. 

 

Годі лукавити тим депутатам, які кажуть, що продовження мораторію — це порожня формальність, яка ні на що не впливає. Впливає. Адже коли не буде голосів за продовження мораторію, то доведеться ухвалити закон про ринок землі. А він уже давно є готовим і чекає на голосування в Раді. 

 

І його треба ухвалити вже, аби економіка наступного року виросла не на 3,5%, а на всі 5,5%. І тоді під цим прапором коаліція може сміливо йти на вибори 2019 року. Адже нам не потрібна наступна додон-рада. 

 

Я багато разів писав, що Рада — це наш головний біль. Коли вона планує ухвалити всі ці сотні законів за такого розкладу роботи? Нагадаю, цього року Рада працюватиме лише наступного тижня, і скоріш за все проголосує лише за закон про реінтеграцію Донбасу. А потім чкурне на канікули до ... 19 січня 2018. А хто буде ухвалювати потрібні країні реформи?? 

 

Я хочу, аби Верховна Рада змінила регламент своєї роботи. Я хочу аби Рада ухвалювала закони цілодобово аж до завершення своєї роботи. 

 

Я хочу, аби президент, прем'єр, спікер, лідери проевропейських партій терміново щось з цим зробили. Це історична відповідальність, це критично важливо. Не менш важливо ніж фронт. 

 

Я хочу, аби наші дорогі депутати знали: від сьогодні вони під щільним мікроскопом суспільства. Ми моніторимо та фіксуємо кожне їхнє голосування: за, утримався, проти, не голосував, прогуляв. Аж до наступних виборів. 

 

Прошу не сприймати цей пост як прояв відчаю. Зовсім ні. Це робочий момент, але ми повинні потужно стимулювати нашу владу. 

 

Час не чекає. Україна не чекає. Не давайте карти в руки ворогам.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles