logo

Thursday, 29 December 2016 06:55

АВІАРЕЙС ЛЬВІВ—ЛОНДОН: ХТО БЛОКУЄ ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ЛЬВОВА?

Доктор Немо, Radio Lemberg, 29.12.2016   

 

За даними дослідження IT Research, понад 50% львівських ІТ-компаній працює із замовниками зі США. У Європі – 35% замовників, у Канаді – 8% і 5% – у країнах Сходу. Тож Львівський ІТ-Кластер вирішив покращити авіасполучення між бізнес-партнерами компаній міста та створив проект ІТ Jet.  

 


В першу чергу працівники львівських ІТ-компаній закликали збільшити кількість міжнародних авіарейсів до Лондона та Нью-Йорка. На думку фахівців, сюди мають здійснюватись перельоти щонайменше двічі на тиждень.

avia

 

Згідно з інформацією львівського аеропорту, його маршрутна мережа складається з 30-ти міжнародних напрямків: декілька міст у Європі (Відень, Мюнхен, Варшава, Радом, Мінськ, Болонья, Рим, Мадрид, Вільнюс), а також Стамбул, Хургада, Шарм-Ель-Шейх, Баку, Тель-Авів, Анталія.Щоб дістатися до великих європейських міст, пасажирам слід робити пересадку в Києві або в одному з європейських аеропортів. 

 

За даними Кластеру, торік працівники львівських ІТ-компаній здійснили понад 6000 бізнес-подорожей.

 

Найпопулярнішими країнами для цього стали США – 3 101 перельотів, Велика Британія – 773, Німеччина – 420 перельотів, Польща – 307 перельотів, Ізраїль – 290, Швеція – 148, Росія – 148, Болгарія – 120 та Індія – 108.

avia2

 

Найбільше бізнес-подорожей львівські ІТ-фахівці здійснили у Нью-Йорк (1 483 перельотів), Лондон (600), Сан-Франциско (375), Берлін (277), Тель-Авів (241), Краків (164), Софія (100), Москва (98), Стокгольм (94), Копенгаген (67) та Мумбаї (66).

 

Як вже писав Lviv.com, СЕО Lviv IT Cluster Степан Веселовський вважає, що проект ІТ Jet збільшить кількість прямих перельотів зі Львова у різні куточки світу.

 

“Мала кількість авіарейсів погано впливає на ІТ-індустрію Львова, знижуючи мобільність. Якщо людина зможе вилетіти зі Львова у Лондон і мати півдня для роботи там, то це буде перемога. Зараз такий шлях займає день. Наша мета – щоб час добирання до ключових ринків був коротшим”, – розповів він.

 

Оскільки за останні п’ять років ІТ-галузь у Львові збільшила свій оборот від 96 млн до 300 млн доларів США, у Кластері прогнозують, що у найближчі роки кількість перельотів зросте вдвічі.

 

Дані цього дослідження покладуть в основу перемовин з авіаперевізниками. За словами заступника мера Львова Андрія Москаленка, зараз тривають перемовини стосовно нових сполучень.

 

“Пасажиропотік зараз виріс на 30-40%. Відкрили низку нових сполучень, також тривають перемовини, щоб залучити лоукост-перевізників, відкривати сполучення, які допоможуть розвивати бізнес, зокрема ІТ”,– додав він.

 

У львівському аеропорту таку ініціативу теж підтримали. Його директор Тетяна Романовська заявила, що аеропорт зацікавлений у розширенні географії польотів та готовий взаємодіяти у перемовинах з авіакомпаніями.

 

Окрім бізнес-зацікавлених є доволі потужна й розпорошена по Великобританії, Шотландії та Ірландії українська діаспора, за неофіційними даними близько 700 тис. чол.

 

Пам'ятник Володимиру в ЛондоніПам'ятник Володимиру в Лондоні до 1000-ліття Хрещення Київської Руси

http://www.bbc.com/ukrainian/society/2015/11/151127_augb_interactive_map_it

 

DN Слід зауважити, що авіарейс Львів (Скнилів) — Лондон (Лутон) вже було відкрито, але після стрімкого зростання бізнес-контактів його терміново було припинено на рівні київських (донецьких) стратегів ("ми ще покажемо тому П'ємонту демократії!"). Ще цікавіше, що в Україні взагалі немає британських банків попри їх високу зацікавленість, це також блокується на "високому" рівні (це все в фарватері прогинання перед Кремлем та дисримінації схід-центр-захід). Може саме Видавці та ІТ-аси зможуть це виправити в специфічний спосіб, якраз під Новий-Старий рік подарують таку святкову ялиночку?

 

London2

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles