logo

Friday, 28 October 2016 08:33

ІННОВАЦІЙНИЙ MAC BOOK PRO

Доктор Немо, Radio Lemberg, 28.10.2016  

 

Презентація каліфорнійським гігантом нового MacBook Pro, а в його тіні оновленого додатку Apple TV та Final Cut Pro X не принесла нових відкрить і затримки подиху. Хоч обидва продукти є однозначно якісні з новими функціональними можливостями.

 

MacBook Pro

 

Перший за чотири роки професійний ноутбук Apple вдався дійсно іноваційним. Основний пункт нового MacBook Pro — це, безсумнівно, Touch Bar (ТачБар). Це мультисенсорний екран, який замінив весь верхній ряд функціональних кнопок на клавіатурі. Про те, що він з’явиться в новому MacBook Pro, було відомо завчасно, а на презентації вдалося нарешті побачити, на що здатна ця чарівна полосочка. 

 

Функціональність ТачБару міняється залежно від актуального програмного завдання. Наприклад, при серфінгу в Safari він дозволяє легко листати вкладки, при роботі в Final Cut відображає таймлайн, в Photoshop ТачБар взагалі перетворюється в повноцінну панель інструментів. Таким же чином сенсорний екран працює і з іншими програмами. Вже на старті гарантується підтримка серйозного пакету додатків, який пізніше доповниться продуктами й від інших розробників програмного забезпечення.

 

mb3

 

Всі відображені на ТачБарі кнопки можна налаштувати під себе. А коли вам чомусь стануть потрібні старі добрі F1 — F12, то при натисненні на Cmd вони з’являться на сенсорній панелі. Взагалі, з ТачБаром клавіатура MacBook виходить на абсолютно новий рівень ергономічності та зручності. Коли власники ноутбуків Apple і раніше були лиш не єдиними, хто не користується мишкою, то тепер вони просто ризикують забути, як вона ваглядає.

 

Друге нововведення також не стало неочікуваним. Хоча, крутості від цього не втратило. Мова про Touch ID (ТачАйДі). Сканер відбитків пальців розміщений в кнопці живлення і реагує на легке торкання. Окрім розблокування ноутбука без пароля, Touch ID дозволить здійснювати онлайн-купівлю через Apple Pay. Неймовірно зручна функція, однозначно.

 

mb2

 

Тепер про корпус. Само собою, новий ноутбук легший і тонший попередніх моделей. А ТрекПад, навпаки, ста в два рази більшим. Роз’єми. Тут MacBook показує себе еталоном мінімалізму і універсальності. З боків розміщено по два супершвидкісних порти Thunderbolt. Через них можна заряджати ноутбук, підключати монітор і інші гаджети. А от звиклий 3,5-міліметровий роз’єм для наушників залишився цілим і неушкодженим.

 

Коли крутизна нових портів може викликати дискусію, то залізо в нових «прошках» однозначно знамените.  Свіжий 15-дюймовий MacBook Pro на 130 відсотків швидше старої моделі справляється с обробкою тривимірної графіки, на 60 відсотків продуктивніше в іграх і на 57 відсотків прудкіший при монтажі відео. https://www.youtube.com/watch?v=WVPRkcczXCY&feature=youtu.be

 

Найпростіша модель — 13-дюймовий MacBookPro без TouchBar — оснащена двоядерним процесором IntelCorei5 з тактовою частотою 2,0ГГц, 8ГБ оперативної пам’яті, флеш-накопичувачем на 256ГБ і відеокартою IntelIrisGraphics 540.

 

Базова конфігурація 13-дюймового ноутбука з TouchBar містить двоядерним IntelCorei5 на 2,9ГГц, 8ГБ оперативки, внутрішньою пам’яттю на 256ГБ і графікою IntelIrisGraphics 550.

 

Старша базова модель лінійки — 15-дюймовий MacBook — може похвалитися чотириядерним процесором IntelCorei7 з тактовою частотою 2,6ГГц, 16ГБ оперативної пам’яті, флеш-накопичувачем на 256ГБ і відеокартою RadeonPro 450 з 2 ГБ пам’яті.

 

Взагалі, як завжди, нові гаджети Apple радують практично усім, окрім ціни. Замовити, традиційно одразу після презентації, можна на офіційному сайті Apple вже тепер.

 

Додаток TV для Apple TV і оновлення Final Cut Pro X

 

Через новий додаток можна шукати фільми і серіали на різних сервісах, а також дивитися прямі трансляції з телеканалів. Працювати TV зможе як на самому пристрої, так і на iPhone та iPad. А допоможе в пошуку контенту Siri. Окрім того, в аплікації буде доступним зручний каталог з рекомендаціями і придбаним контентом.

 

Також на презентації показали оновлення професійного додатку для відеомонтажу Final Cut Pro X. Окрім підтримки нового Touch Bar, відеоредактор має покращений інтерфейс та безліч нових функцій, які нточно сподобаються монтажерам. Для тих, хто вже придбав Final Cut Pro X, оновлення безкоштовне.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles