logo

Friday, 20 January 2017 11:08

58-А ІНАВҐУРАЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА США

Сьогодні відбулась інавгґрація 45-го президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа. Урочистості триватимуть 3 дні, але саме в п'ятницю Трампа було приведено до присяги, він виступив з промовою і взяв участь у традиційному параді.  

 

Інавґурація президента США пройшла за сценарієм, який практично без змін втілюється з року в рік.  

 

У п'ятницю вранці, Трамп і Пенс та члени їхніх сімей відвідали службу в Єпископальній церкві Сент-Джонс, недалеко від Білого дому. 

 

Президент США Барак Обама й новообраний президент Дональд Трамп разом з дружинами провели традиційне чаювання у Білому домі, а потім разом відправились на присягу. Згідно з протоколом, Обама сидів в автомобілі праворуч, а Трамп – ліворуч. 

 

58-а церемонія інавгурації президента США стартувала в п'ятницю об 11:30 ранку за місцевим часом. 

 

У свою чергу, Гілларі Клінтон, яка програла Трампу, була на інавґурації разом зі своїм чоловіком, колишнім президентом Біллом Клінтоном. Також були колишній президент США Джордж Буш і його дружина Лора, а ще екс-президент Джиммі Картер. 

 

Опівдні за місцевим часом 20 січня, Дональда Трампа було приведено до присяги як 45-го президента США. Присягу прийняв головний суддя Верховного суду США Джон Робертс на західних сходах Капітолія. Перед Трампом присягу склав віце-президент Майк Пенс. 

 

Як тільки глава держави виголосив присягу, оркестр Корпусу морської піхоти США зіграв президентський гімн Hail to the Chief ("Слава командувачу"). Одночасно з цим прогримів залп з 21 гармати. 

 

Після присяги Трамп виступив з промовою. Інавгураційна промова президента США – це історичний виступ, цитати з якого часто стають дуже відомими. Наприклад, Джон Ф. Кеннеді закликав американців "не питати, що країна може зробити для вас, а запитати, що ви можете зробити для країни". 

 

Після церемонії президент, який склав повноваження, залишив Капітолійський пагорб. А нові президент і віце-президент повернулись до будівлі Капітолія, де Об'єднаний комітет Конгресу з проведення інавгурації дав урочистий обід на їхню честь. 

 

Опісля кортеж Трампа і Пенса очолив інавгураційний парад, який пройшов по Пенсільванія-авеню від Капітолію до Білого дому. У параді взяли участь понад 8000 осіб: ветерани та діючі військові, учні середніх шкіл та коледжів, поліцейські, мотоциклісти і кавалерійські частини, а також бойскаути.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles