logo

Thursday, 01 June 2017 15:51

СВІТ НАУКИ, ГОЛОГРАФІЧНА ПРОЕКЦІЯ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 01.06.2017

 

Рівень розвитку сучасних голографічних технологій ще дуже далекий від «чудес», що демонструються нам в різних науково-фантастичних фільмах, а голографічне відеопослання з Зоряних війн давно є технологічним викликом без відповіді.

 

Але не сумнівайтеся в появі вже в найближчому майбутньому реальних голографічних технологій.

 

hologram2

 

Момент появи цих технологій став на один крок ближчим, завдяки роботі дослідників з інституту RMIT, Австралія, і пекінського Технологічного інституту, які створили найтонший голографічний дисплей на сьогодні, закодувавши тривимірне зображення в шарі гнучкого і прозорого матеріалу, завтовшки всього 25 нанометрів.

 

Традиційні голограми створюються за допомогою лазерів, світло яких змінює структуру чутливого матеріалу таким чином, що окремі його ділянки відбивають світло, змінюючи фазу строго заданим чином. Відбиті промені світла взаємодіють один з одним і створювана інтерференційна картина відтворює закодоване тримірне зображення. При звичайному підході для цього потрібно, щоб відображаючий матеріал мав достатню товщину, що обчислюється міліметрами. 

 

Використання для цього спеціального матеріалу, званого топологічним ізолятором, дозволило скоротити товщину шару носія голографічного зображення на кілька порядків.     

 

hologram3

 

«Ми створили новий тип матеріалу, тонкоплівковий топологічний ізолятор. Це означає, що поверхня матеріалу є струмопровідною, тобто поводиться як метал, а внутрішня частина плівки є електричним ізолятором» - розповідає МІН Гу, провідний дослідник, -«Лазерний промінь, спрямований на цей матеріал, змінює його властивості. При цьому, глибина змін залежить від інтенсивності світла. І за допомогою такого методу ми отримали можливість кодування голографічного зображення в самій тонкій плівці матеріалу на сьогоднішній день».


Мало того, що тонка плівка «голографічного матеріалу» може бути без особливих проблем нанесені на поверхню звичайних дисплеїв, її товщина дозволяє створювати голографічні пік селі з дуже малими величиннами. В даний час розмір таких пікселів на дослідному зразку голографічного «дисплея» становить 100 нанометрів і це, в свою чергу, дозволяє голограмі мати більш широкий кут огляду.

 

У майбутньому дослідники збираються зменшити розміри голографічних пікселів нижче бар'єру в 100 нанометрів. Це дозволить закодувати в тонкій плівці матеріалу більшу кількість інформації і, отже, отримати більш якісне тримірне зображення з ще ширшим кутом огляду.     

 

hologram

 

 

«А в наших дальших планах - розробка твердого тонкоплівкового покриття, яке можна нанести на поверхню рідкокристалічного дисплея. І таке покриття, за участю в цій справі спеціалізованого програмного забезпечення, дозволить перетворити звичайний двомірний дисплей в тримірний голографічний »- розповідає Мін Гу, -« Крім цього, ми плануємо створити гнучкі та еластичні голографічні покриття, які можна буде укладати на поверхню будь-якої форми складності , перетворюючи цю поверхню у тримірний дисплей ».

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles