logo

Friday, 24 March 2017 19:23

ГІБРИДНА ВІЙНА: АСИМЕТРИЧНІ Й СИМЕТРИЧНІ ВІДПОВІДІ УКРАЇНИ РОСІЇ

Дмитро Бачевський, Facebook, 24.03.2017  

 

Росія постійно намагається створити «токсичний» образ Україні. Від України повинні шарахатися в усьому світі, як від прокаженого - таке завдання, судячи з останніх подій, поставило кремлівське керівництво своїм спецслужбам. 

 

Їхня мета - продемонструвати всім, що Україна – немічна держава, нездатна підтримувати порядок, в якій панують нетерпимість, екстремізм, беззаконня і хаос. 

 

Лише протягом останніх тижнів ми можемо відзначити ШІСТЬ великих інформаційних операцій, які спрямовані на створення образу «токсичної» України. 

 

1. Блокада ОРДЛО, яка має показати нашим союзникам безсилля української влади та розгул отаманщини. 

 

2. Плюндрування пам'ятників, яке має продемонструвати світові екстремізм і ксенофобію українців, а також посварити нас з найближчими союзниками - Польщею та Ізраїлем. 

 

3. Скерування на Євробачення «санкційної» Самойлової, яка, по ідеї, у випадку заборони на в'їзд, повинна посварити Україну з організаторами конкурсу, показати європейцям нашу «неповагу» до інвалідів, ненадійність як бізнес-партнера, виставити українців сварливими та скандальними. 

 

4. Вибухи в Балаклії, які мають показати недбалість і безгосподарність України, що нездатна утримувати безпеку та порядок на своїй території. Зрозуміло, «зброю давати такій країні не можна». 

 

5. Вбивство Воронєнкова, яке повинно зобразити Україну, як країну свавілля й екстремізму, де влада не може гарантувати безпеку громадян, яких розстрілюють посеред вулиці. 

 

6. Затримання в Білорусі бойовиків з України, що має виставити нас як територію, де готуються терористи й диверсанти, які планують державні перевороти, а також посварити нас з Білоруссю. 

 

Інформаційні операції російських спецслужб підготовано на найвищому рівні і, що найсумніше, робляться руками наших громадян. Це дуже ускладнює протидію таким атакам на інформаційному та дипломатичному фронтах і зароджує сумніви у світової спільноти, що до цього причетний Кремль. 

 

Крім того, постійний вал негативу від України, навіть якщо за кожним таким випадком стирчать вуха Кремля, створює поганий емоційний фон навколо нас. Це той випадок, коли кількість може перейти в якість, і тисяча неправд створить одну-єдину «правду». 

 

«Токсичність» України може послабити її підтримку світовою спільнотою, що вкрай важливо для Кремля перед «остаточним вирішенням українського питання». Тому ми повинні вжити екстрених заходів з протидії таким інформаційним операціям. 

 

Ці заходи можуть бути як симетричними, так і асиметричними. 

 

Симетричні заходи полягають в максимально оперативному і повному донесенні світовій спільноті справжніх мотивів і цілей абсолютно кожної такої інформаційної операції. Українським дипломатам потрібно бути швидкими, розумними, хитрими і позиціонуватися в світі як головні експерти з питань інформаційної війни та російських інформаційних операцій.

 

Асиметричні заходи полягають в тому, аби перекрити кожен негативний сигнал від нас ще сильнішим позитивним сигналом в тому ж напрямку.

 

Так, якщо проти нас проведена інформаційна операція, що демонструє нашу «ксенофобію» й «екстремізм», ми повинні провести гучний захід, що підкреслює нашу відкритість світу, доброзичливість і гостинність.

 

Якщо метою інформаційної операції є демонстрація слабкості нашої правоохоронної системи, ми повинні розкрити та пред'явити світові якусь транснаціональну злочинну групу, ліквідувати великий канал наркотрафіку або затримати міжнародного терориста і максимально висвітлити це в Європі.

 

Якщо інформаційна операція противника намагається дискредитувати державні інститути і показати, що в Україні панують безгосподарність і анархія, ми повинні продемонструвати світові залізний порядок і дисципліну в армії, МВС, СБУ будь-яким способом, починаючи від зйомок вірусних промороликів на різних мовах, і закінчуючи гучною участю українських воїнів в різних міжнародних операціях.

 

Найголовніше, чого нам не вистачає – це класифікація видів і цілей інформаційних операцій Кремля проти України та методів їхній протидії.

 

Створення такого класифікатора дозволить не тільки оперативно реагувати на інформаційні операції в публічній площині, а й проводити превентивні заходи щодо поліпшення образу України в найвразливіших і атакованих противником напрямках.

 

Перемога на фронті неможлива, якщо зруйновано тил. Держава повинна подумати про те, як зберегти і зміцнити інформаційний тил України в світі, аби спецоперації Кремля проти нашої країни давали мінімальний руйнівний ефект.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles