logo

Sunday, 11 June 2017 09:09

ЕВРО-АТЛАНТИЧНИЙ ПАТРІОТИЗМ — НОВА НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ УКРАЇНИ

Олег Пономар, Facebook, 11.06.2017 

 

Три роки після Майдану Україна, її еліти, українці ходили болотом. Не було чогось такого, що б об'єднало геть усіх. Хтось сварив Майдан, хтось його хвалив, було багато суперечок... Невпевненість, невизначеність, розгубленість... 

 

Два роки тому я сказав про те, що наша мета — вийти зі складу Імперії, стати членами НАТО й ЕС, стати чудовою европейською країною. Тоді на мене дивились як на божевільного, як на романтика-ідеаліста. Та крига скресла і стіна нерозуміння впала. 

 

Вчора я усвідомив, що за останні два місяці народилась нова національна ідея України — евро-атлантичний патріотизм (сподіваюсь, що цей термін теж приживеться та війде до історії України). Безвіз, асоціація з ЕС, рух до НАТО — згуртували Націю за цей час і Нація відчула твердий ґрунт під ногами. Болота більше немає. 

 

Бути евро-атлантистом стало (і стане) модним і престижним. І з цього терміну (це не "вишиватники" — слово, яке нам швидко накинули з Москви аби принизити наш патріотизм) не зможуть глузувати наші вороги. Вони намагатимуться і лізтимуть зі шкіри, але ми будемо спокійно, впевнено і гордо відповідати: "так, я евро-атланист; НАТО й ЕС — це майбутнє України; а ви там хоч лусніть від злості!" 

 

Скиглики і скептики стануть марґіналами. Вони будуть дивитися назад, а не вперед. Вони зійдуть на узбіччя Історії, вони відстануть. Скиглики і скептики будуть немодними, токсичними, від них смердітиме. Вони випадуть з тренду. 

 

Аби підтримати цей тренд, наша евро-атлантична влада має не святкувати, а діяти ще швидше. Потрібні реформи, впевненість, чіткість, комунікація з Нацією. 

 

Хочу дуже подякувати усім моїм читачам, друзям та однодумцям. Ми з вами є випробувальним колом, наскільки популярним є евро-атлантизм в суспільстві. За нами стежать, нас читають і копіюють. Президент теж нас читає, я впевнений в цьому ) 

 

Всім дуже дякую. Рухаймось далі.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles