logo

Tuesday, 01 November 2016 08:25

МЕРЕЖА ІНТЕРНЕТ ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗНИЩЕННЯ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 01.11.2016    

Відомий фахівець з інтернет-безпеки Брюс Шнайєр (Bruce Schneier) опублікував на сайті Lawfare дуже тривожну колонку. Протягом останніх двох років хтось методично вивчає способи вбити інтернет. 


За даними, які Шнайєр отримав з закритих джерел в різних компаніях, протягом останніх двох років хтось пробує на зуб захист компаній, які забезпечують ключову інфраструктуру інтернету.

 

Ця особа (чи група) проводить ретельно вивірені DDoS-атаки, спрямовані на те, аби визначити, наскільки надійно захищені жертви і яка потрібна сила удару, аби паралізувати діяльність компанії.


Хто займається цим — невідомо, проте Брюс Шнайєр розуміє, що за активністю такого масштабу може стояти потужна держава. Він називає країни, які підозрює в першу чергу: це Росія і Китай.


DDoS-атака — це спосіб довести обчислювальну систему до відмови, змусивши її обробляти таку кількість інформації, яку вона не в стані переварити. Атаки направлялись на різні рівні організації інтернету, від мережевої інфраструктури до стеків протоколів і окремих додатків.

 

Джерела Шнайєра розповіли йому про системні атаки надпотужної сили, планомірно спрямовані на різні рівні інфраструктури компаній. До того ж, останнім часом такі атаки почастішали. В цій системі проглядується великий замисел, впевнений Шнайєр.

 

DDoS-атака виглядає наступним чином:

DDos2

Які компанії надали йому інформацію, Шнайєр не розкриває, однак можна припустити, що це оператори зв’язку першого рівня, кореневі DNS-сервери та інші компанії, без яких інтернет перестане існувати.

 

Розказане Шнайєром співпадає з інформацією, оприлюдненою недавно американською компанією Verisign, яка підтримує різноманітні мережеві інфраструктури, серед яких два з тринадцяти наявних кореневих серверів DNS.

 

DN. Варто шукати подібні системні загрози в збільшенні спалахів вірусних захворювань, погіршенні якості водопостачання, соціальному неспокої аж до терористичних атак та суміщати дані. Класика говорить, шукай кому це вигідно. А дуже вигідно, наприклад, одночасно обнулити виключенням всіх ресурсів криптовалюти, які назбирали вже поза фінансовою системою майже трильярд, зав'язані на реальні ресурси з величезними планами на майбутнє. Тут вже не Твердий Горіщок новий знімати...

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles