logo

Tuesday, 23 May 2017 11:05

ГОНКИ ПО ВЕРТИКАЛІ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 23.05.2017

 

В космічній галузі реальне змагання та конкуренція спостерігається лише між NASA та SpaceX, про космічне протистояння США та СРСР вже давно забули (А Хрущов та Корольов були українцями, відтак і наша вагома частка таки є в цій справі). Час від часу Китай включається в ці перегони скоріше в паралельному вимірі і клонує американські наробки. Хоч все це видима частина айсбергу. Космічні амбіції демонструють Франція, Індія та Бразилія. 

 

А старий гравець, вилучений з вищої ліги почав робити кроки в цьому напрямку. Президент РФ Володимир Путін зобов’язав "Роскосмос" створити надважку ракету і порадив не особливо затягувати з реалізацією проекту державного значення. Про це заявив віце-прем'єр Дмитро Рогозін після наради з господарем Кремля. 

 

Роскосмос

 

Путін порадив фахівцям "Роскосмосу" прискорити розробку, використовуючи всі ті технології, які йому показали генеральні конструктори. Прогнозують, що така ракета має з'явитися не раніше 2025 року. Вона зможе здійснювати польоти навколо Місяця та інших космічних тіл і стане "новим етапом пілотованої космонавтики". 

 

У той час, поки в Росії лише тільки мріють хоч якось оживити космічну галузь, американська SpaceX уже наприкінці літа планує протестувати надважкий носій Falcon Heavy, вантажопідйомність якого – понад 54 тонни. 

 

Цікаво, чи хоч інформують про досягнення інших хоча б Путіна, чи все далі як в застійні часи з інфо, закулісами та теоріями змови, не кажучи про зомбоящик та масове цілеве затуплення громадян? 

 

Компанія ж Ілона Маска успішно доправила на орбіту ракету-носій Falcon 9 з семитонним телекомунікаційним супутником, що забезпечить доступ до інтернету в наземному, повітряному і морському транспорті. 

 

А що ж космічна держава Україна? Голосно говорять лише про шкільно-студентські стартапи, Космічне Агентство України на фоні бюджетних проблем в вигляді Науково-технічної космічної програми України на 2018 – 2022 роки намагається долучитись до тандему основних гравців. 

 

Хоч є про що говорити з гордістю, гляньте лиш на перелік назв українських носіїв та апаратів, які успішно функціонують: Зеніт-3SL, Циклон-2, Вега, Циклон-4, Антарес, Зеніт-2, Зеніт-3SLБФ, Маяк, Січ-2-1, Січ-2М, Січ-2, Січ-3-Р, Січ-1М, Січ-3-О, Океан-О, Мікрон, Мікросат, Січ-1

 

Україна та Китай наприкінець 2017 (після  чотирирічної паузи) проведуть засідання українсько-китайської міжурядової комісії з економічного співробітництва, одним з пріоритетів планується визначити участь в спільних космічних програмах. 

 

Тут: хронологія космічного пульсу України.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles