logo

Thursday, 21 June 2018 15:43

ЧЛЕНИ НАТО НЕ МОЖУТЬ СПОДІВАТИСЯ, ЩО США ВСІ ВИДАТКИ ВІЗЬМУТЬ НА СЕБЕ

Gavin Williamson, The Times, 21.06.2018

 

Сьогоднішній візит генерального секретаря НАТО, Єнса Столтенберга, до Великої Британії підкреслює провідну роль, яку ми відіграємо в організації, яка є наріжним каменем нашої оборони. 

 

Зараз ми керуємо половиною постійних військово-морських сил НАТО та розгорнули бойову батальйонну групу  в Естонії та розвідувальну ескадру в Польщі в рамках програми розширення подальшої присутності, убезпечуючи нас та наших союзників від щораз більших агресії та загроз. Ми також гонорово залишаємось однією з небагатьох країн, які дотримуються нормативу НАТО щодо 2% видатків країни ВВП на оборону. 

 

Через те, що Британія виходить з Европейського Союзу, ми перебуваємо на важливому етапі історії нашої країни. Ми можемо або відступити від світової сцени та сповзтити у тінь, або ми можемо поступово розвиватися і відігравати ще більшу роль в НАТО, командуючи більшою кількістю операцій, надаючи більше військ, та бути видимими в кожному куточку планети. 

 

Настав час відстояти те, що ми вважаємо правильним: захищати наших друзів, захищати вразливих і бути готовими захищати себе від тих, хто хоче нам шкодити.

 

У НАТО ми залишаємось повними прихильниками европейської безпеки, бо саме колективна безпека є основою для процвітання наших народів. Усі союзники НАТО визнають посилення загроз та зрушень, що сталися в геополітичній та глобальній безпеці за останні роки. 

 

Ми стикаємося зі щораз більшою конкуренцією між державами, цифрові технології розвиваються шаленими темпами, тож ми повинні вміти реагувати на загрози міжнародного та внутрішнього тероризму. Наші противники також прагнуть використати напругу між нами за будь-яких нагод. З часів Холодної війни світ ніколи не був настільки непередбачуваним.

 

Не можна недооцінювати ту роль, яку НАТО відіграє, допомагаючи захистити ті цінності, які ми вважаємо дорогими, як фундамент національної оборони та безпеки в евроатлантичному регіоні після Другої світової війни. Це партнерство не має аналогів у своїх досягненнях. Це робить нас сильнішими не лише військово, а й політично.

 

Ми вітаємо той факт, що багато европейських союзників збільшують свої видатки на оборону, але наш континент повинен взяти на себе більшу відповідальність за свою власну безпеку. Европа не може розраховувати на аутсорсинг своєї оборони за рахунок американських платників податків.

 

Протягом усієї нашої історії Британія завжди була нацією, яка протистоїть загрозам, з якими ми стикаємося, незалежно від їх важкості. Ми завжди були найнадійнішими союзниками. Ось чому прийшов час робити більше — адже якщо ми цього не зробимо, це менш безпечною стане не лише континентальна Европою, але й Британія теж.

 

Депутат Ґавін Вілльямсон є чинним міністром оборони Великої Британії

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles