logo

Sunday, 11 June 2017 09:12

КИТАЙСЬКІ КОСМІЧНІ ПРОГРАМИ 2017

Доктор Немо, RadioLemberg, 11.06.2017

 

Осягнути весь спектр космічних здобутків неможливо, ми можемо лиш спостерігати за запуском апаратів, а що і чим вони там займаються є засекречено і створює науково-технічні переваги космічної держави. Китайський лідер в Давосі шокував всіх глобальними планами гармонізації Землі, тепер відкритістю своїх програм та закликом до спільних космічних досліджень.

Короткий огляд що є по цьому в 2017.

 

Тяньгун-1 ( 天宫一号, «Небесний палац-1»)— перша китайська орбітальна станція, що призначена для відпрацювання технологій зближення і стикування космічних апаратів. Вперше в китайській космічній програмі, здійснено стикування: «Тяньгун-1» був зістикований з безпілотним космічним апаратом «Шеньчжоу-8».

Станцію було запущено в космос 29 вересня 2011. За весь час її роботи станцію відвідали шість космонавтів, у тому числі перша китайська жінка, яка побувала в космосі. Наприкінці березня 2016 року станція припинила функціонувати, наземний уентр управління польоту втратив над нею контроль. Падіння станції на Землю очікується в 2017 році, але вказати точну дату падіння доволі складно, мала б впасти на початку року але ще літає…

 

В рамках Проекту 921-2 («Тяньгун-2», Космічна лабораторія) відбувся запуск 15 вересня 2016 року. 17 жовтня 2016 року було здійснено запуск пілотованого космічного корабля «Шеньчжоу-11» із двома космонавтами на боту. 18 жовтня відбулося його стикування із орбітальною станцією «Тяньгун-2» та космонавти перейшли на її борт. Після місяця роботи, 17 листопада, спускна капсула корабля «Шеньчжоу-11» з двома членами екіпажу на борту відстикувалася від орбітальної лабораторії та 18 листопада 2016 року успішно повернулася на Землю.

20 квітня 2017 року до станцій було запущено перший безпілотний вантажний космічний корабель Тяньчжоу-1. Стикування в автоматичному режимі відбулося 22 квітня. Корабель доставив на орбіту близько 6 тон вантажу.

 

І от наступила черга на Тяньгун-3, запуск якої планувався ще в 2015 році (так що затримки проектів не лише в Маска). В рамках проведення міжнародної конференції з дослідження космічного простору – GLEX-2017, Сюй Яньсун, керівник відділення з міжнародного співробітництва в Китайському національному космічному управлінні – «CNSA» (China National Space Administration), повідомив про плани закінчити будівництво Китайської космічної станції Тяньгун-3 до 2022 року. Після того, як вона стане доступна, не виключено, що так само стане міжнародною.

 

ChinaStation

 

Збірка станції намічається вже на наступний рік, коли на орбіту буде виведено перший модуль. Повністю зібрана конструкція, якщо не враховувати масу кораблів, має вагу приблизно в 60 тонн, тим самим поступаючись МКС вагою в 417 тонн – в 7 разів. Розрахований термін служби станції на орбіті становить 10 років. Можливе завершення місії МКС «передбачається» в 2024-2025 роках, і до цього часу у КНР вже буде власна космічна станція на орбіті. Крім того, стало відомо так само про орієнтовні дати по другому і третьому запуску найпотужнішої китайської ракети-носія «Чанчжен-5» («Великий похід-5»). Її нещодавно благополучно доставили на космодром «Веньчан» в провінції Хайнань.

2 липня 2017 на орбіту буде запущений новий телекомунікаційний супутник «Шіцзянь-18». Всього в серії шість супутників, завдяки яким в перспективі КНР планує створити супутниковий мобільний зв’язок. А на 30 листопада запланований запуск на Місяць супутника «Чанье-5», який повинен буде здійснити посадку на її поверхні, зібрати проби грунту і доставити їх на Землю....

 

"Адміністрація програми пілотованих космічних польотів підписала з Управлінням ООН з питань космічного простору стратегічну рамкову угоду, згідно з якою вчені країн-членів ООН зможуть відвідувати космічну станцію Китаю".

За цією угодою країни-члени ООН, і в особливості країни, що розвиваються, будуть мати можливість проводити науково-технічні експерименти.

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles