logo

Wednesday, 09 November 2016 06:52

КАЛІГРАФІЯ ЯК СТАН ДУШІ

Доктор Немо, RadioLemberg, 09.11.2016  

 

Існує поетична метафора про те, що Господь не виганяв людей з раю – Він вигнав Рай з людської душі, і залишив його лише майстрам-каліграфам. На жаль, такий предмет зник з загальноосвітніх шкіл, клавіатура замінила ручку, хоча б підпис навчитися ставити гарний — от вже й крок до вправності, підтримки древніх традицій та мистецтва писемності. Лише особистий Підпис з усієї палітри рукописних форм суспільство залишило як юридичне підтвердження згоди особистості на ту чи іншу дію, все решта — царина мистецтва. На сьогодні ж 800 млн. дорослих людей за даними ООН – неписемні, й ставлять замість підпису хрестик чи відбиток пальця, що ж далі?

 

Pen

 

Італійські дизайнери з Pinifarina випустили ручку, яка пише без чорнил. Модель називається Aero, металевий стрижень виконаний із металевого сплаву, який окисляється від контакту з папером і залишає на ньому чіткий слід. Корпус зроблений з не менш цікавого сплаву з надтвердими властивостями, який неможливо ні зігнути, навіть подряпати. Це підтверджує й знакова форма нескінченості – горизонтальна вісімка.

 

 

MonblancJLenon

 

Фірма Monblanc започаткована ще в 1906,  в 1910 випустила першу атоматичну чорнильну ручку, потім наручний годинник, та й тепер не відстає в прогресі й розширила свою продукцію гаджетами з віртуальним папером та графічним планшетом, який оцифровані рукописні тексти та малюнки програмно переносить на смартфон, планшет чи комп'ютер. Головне почати, а конкуренти майже миттєво клонували цифровий YogaBook та інші подібні приклади. Головне в цій справі щоб було що писати та малювати, а пропоновані пристрої лише інструмент для реалізації фантазії.

 

wacom folio

Wacom's A4 Bamboo Folio with a Samsung Galaxy Tab A9. 

 

DN

zavadka sign

 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles