logo

Wednesday, 17 May 2017 15:17

ЧАРІВНИКИ КРАЇНИ ОЗ

Доктор Немо, RadioLemberg, 17.05.2017

 

Перш ніж знайти своє істинне призвання, американський письменник Лаймен Френк Баум перепробував багато чого. Син багатого бізнесмена, міг собі дозволити розводити птахів, займатися гастролюючими театрами, відкрити власний магазин і заснувати газету, в якому публікувалися його ж матеріали. Правда магазин прийшлося відкрити як раз тому, що батько розорився і сім’ї прийшлося шукати нові засоби для існування.

 

Досить довго безгрошів’я та невлаштованість переслідували невтомного фантазера, його жінку та дітей, але нарешті Баум усвідомив, що задоволення і дохід приносять йому саме дитячі книги. Так з’явилися історії про прекрасну країну Оз, з безліччю чужих клонів.

 

Письменник продовжував експериментувати, і, крім своєї смарагдової країни придумував нові світи, проте юні читачі вимагали продовження колишнього книжкового серіалу. В результаті нова історія про мешканців Оз до 1920 року була своєрідним різдвяним подарунком автора малюкам.

 

15 цитат з книг Лаймена Френка Баума, які гарантовано піднімуть вам настрій:

 

- А як же ти можеш розмовляти, якщо у тебе немає мізків? - запитала Дороті. - Не знаю, - відповіло Страшило, - але ті, у кого немає мізків, дуже люблять розмовляти.

(«Чарівник країни Оз»)

 

- Ніяк не можу збагнути, чому тобі так хочеться покинути цю чудову і прекрасну країну і повернутися в сумне, посушливе місце, яке ти називаєш Канзасом.

- Ти не можеш зрозуміти, тому що у тебе немає мізків, - відповіла дівчинка. - Ми, люди з плоті і крові, любимо жити у себе на батьківщині, навіть якщо є країни і красивіші. Немає місця краще, ніж рідний дім.

- Звичайно, де вже мені вас зрозуміти. Якби ваші голови, як моя, були набиті соломою, ви б все таки вирушили б жити в прекрасні країни, а ваш Канзас зовсім спорожнів би. Канзасу сильно пощастило, що в ньому живуть люди зі справжніми мізками!

(«Чарівник країни Оз»)

 

- Очевидно - була відповідь - Тут кожен який-небудь Диктатор.

Всі займають державні посади, так що всі задоволені. А я - Верховний Диктатор, найголовніший серед них.

Мене вибирають раз на рік. Коли народу дозволяється голосувати за свого правителя, це називається демократія.

Звичайно, кожному хочеться бути Верховним Диктатором, але оскільки я видав закон, за яким я сам перераховую голосу під час виборів, то я завжди виграю.

(«Глінді з Країни Оз»)

 

Всі живі істоти відчувають страх в хвилину небезпеки. Хоробрість - це вміння перемагати свій страх ...

(«Чарівник країни Оз»)

 

Страшило говорило, що в його голові ворушаться дивовижні думки, але поділитися ними воно не може, тому що впевнене, що ніхто, крім нього, не в змозі їх зрозуміти.

(«Чарівник країни Оз»)

 

Ви кожен день дізнаєтеся щось нове. Мізки є і у немовляти, але хіба воно розумне? Головне - це життєвий досвід, він приносить справжню мудрість, і чим довше ми живемо, тим розумніша стаємо.

(«Чарівник країни Оз»)

 

... Я багато розмірковував і прийшов до висновку, що найстрашніше в цьому житті - залишитися без серця. Коли я любив, не було в світі людини щасливіше мене. Але той, у кого немає серця, не здатний любити.

(«Чарівник країни Оз»)

 

Це диво життя, а воно сильніше чудес магів і чарівників.

(«Лоскутушка з країни Оз»)

 

На новому місці краще спершу мовчати і добре озирнутися.

(«Чудова країна Оз»)


У цивілізованих країнах немає ні чарівників, ні чародіїв, ні чаклунів, але до нас цивілізація не дійшла, адже ми відрізані від усього світу. Тому у нас ще збереглися і чаклуни, і чарівники.

(«Чарівник країни Оз»)

У цьому світі простота і доброта є єдиними чарівними паличками, які творять чудеса.

(«Чарівник країни Оз»)

 

Ну як після цього не бути обманщиком, адже мене буквально силоміць змушують робити те, що, як відомо, зробити неможливо!

( «Чарівник країни Оз»)

- По-моєму, ви дуже погана людина, - сказала Дороті. - Ні, моя мила. Я дуже хороша людина, але дуже поганий чарівник, вже це точно.

( «Чарівник країни Оз»)

У всьому нашому світі немає нічого прекраснішого, ніж щасливе обличчя дитини.

( «Санта-Клаус і його пригоди»)

Завжди говорити тільки правду - надто клопітно та до того ж неважливо.

( «Зникла Принцеса Країни Оз»)

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles