logo

Friday, 28 April 2017 15:14

БАЛКАНСЬКИЙ СИНДРОМ: ЧОРНОГОРІЯ & МАКЕДОНІЯ

Олег Пономар, Facebook, 28.04.2017 

 

Росія дуже боляче реагує, що цього разу вже назавжди втратила Балкани. Згадаймо невдалу спробу заколоту в Чорногорії (до речі, сьогодні парламент країни має ухвалити історичне рішення про ратифікацію вступу Чорногорії до НАТО; і дуже ймовірні нові інспіровані ззовні протести в країні). Вчорашні події в парламенті Македонії - це ланки того самого ланцюжка. Росія хоче розіграти там карту другої державної мови (албанської) в країні.

 

Дуже сумно спостерігати, як колишня імперія (а тепер недо-імперія) настільки хапається за минуле і так не хоче йти звідти, де нею ситі по горло. Де її бачити не хочуть і чути. Світ рухається вперед, у майбутнє. Світ рухається до глобалізації та свободи. Країни намагаються бути ближчими до Заходу, до НАТО (Боснія/Герцеґовина та Сербія теж там будуть), адже це захист ідеалів свободи від минулого. Дуже боляче це Росія сприймає. Не хоче змиритися з тим, що Балкани вже давно вільні. З України їй теж доведеться піти. І з Молдови, Грузії, Азербайджану. І з Середньої Азії. І навіть, з часом, з Вірменії та Білорусі доведеться йти — адже такий поступ історії. Він невблаганний. 

 

І дві новини до кави: 

 

"Ощадбанк" почав переводити до Держбюджету $1,5 мільярди арештованих коштів Януковича за остаточною ухвалою суду про їх конфіскацію — ГПУ на відмінно зробила свою справу, поки різноманітні депутани у Верховній Раді всіляко затягували цей процес. 

 

Будуть нові запобіжні американські мита, десь заплакав Дерипаска: Трамп ініціював розслідування щодо імпорту алюмінію до США. 

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles