logo

Wednesday, 12 April 2017 09:54

ПРОГРЕС НЕ ЗУПИНИТИ ЗЕМНИМ ТЯЖІННЯМ

Доктор Немо, Radio Lemberg, 12.04.2017

 

Тема електромобілів вже стала банальною і перейшла до технічно-маркетингового русла. А як мала авіація для таксі, перевезення пошти чи приватного користування? А якщо фізики таки розкриють всі секрети гравітації? Ми готові до цього? Робимо крок в цьому напрямку.

 

Французька аерокосмічна компанія Airbus представила перші зображення повітряних таксі в рамках проекту Vahana.

 

Безпілотний літальний апарат зможе доставляти вантажі або одного пасажира за раз, а функція вертикального зльоту і посадки дозволятиме йому сідати практично будь-де. 

 

Повітряне судно оснащене спеціальними шасі для посадки, як у вертольота, і двома комплектами поворотних крил. Кожен комплект обладнаний чотирма електродвигунами. У салоні таксі встановлять тільки одне сидіння для пасажира. 

 

"Наше судно не потребує злітно-посадкової смуги. Безпілотна машина автоматично розпізнає перешкоди та інші літальні апарати на своєму шляху", — повідомив Родін Лясофф, виконавчий директор підрозділу з розробки літаючого транспорту. 

 

Airbus планує провести випробування повномасштабного прототипу до кінця 2017 року, а перший продукт випустити вже до 2020 року. 

 

Airbus також наголошує, що літальні таксі рухатимуться по передбачуваній і керованій траєкторії. 

 

У разі, якщо таксі потрапить в повітряно-транспортну пригоду, то активується балістичний парашут для посадки.

 

Не відстають і німці в цих перегонах. 

 

VoloTaxi

 

Німецький стартап E-Volo представив повітряне таксі Volocopter 2X на електричній тязі, що поєднує технології гвинтокрила і квадрокоптера. Компанія розраховує розпочати випробування літального апарата вертикальних зльоту і посадки - E-Volo називає його мультикоптером - як таксі вже у 2018 році. 

 

Volocopter 2X оснащено 18 гвинтами, у кабіні - два крісла. Volocopter відноситься до категорії надлегких літальних апаратів, у рамках якої з наступного року в Німеччині буде проходити сертифікація мультикоптерів. 

 

Надалі E-Volo розраховує зареєструвати Volocopter як транспортний засіб для надання послуг таксі. Наступним кроком буде розробка мультикоптера на чотири посадкових місця з міжнародною ліцензією.

 

DN Шкода, що немає повноцінного моніторингу азійської преси, поки ми прикидаємо як приступати до вивчення питання, японськими містами вже курсують префектурні рейсові автобуси на водневому паливі, водень, кисень та вода з вуглекислотою на виході...

 

Japan avtobus

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles