logo

Tuesday, 15 August 2017 08:40

ПЕРСПЕКТИВИ Й ЗАГРОЗИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Доктор Немо, RadioLemberg, 15.08.2017

 

Тема небезпеки штучного інтелекту, що навчається й сам здатен реплікувати безліч вдосконаленіших від себе клонів є інтелектуальною маківарою в становленні людства як міжпланетної раси.

Актуальність постійна, почавши з голема та середньовічного гомункулусу і подальших збурювачів мрій штибу Айзека Азімова з його законами робототехніки, Команди Зоряного Крейсера «Галактика» в боротьбі з сайлонами чи свіженьких побоювань Ілона Маска.

До речі гляньте фінал перемоги андроїда під звуки "Входження Богів у Вальгалу" Ріхарда Ваґнера в фільмі Чужий (Заповіт).

 

Отож про Маска.

Його бот просто розчавив найкращих гравців в Dota 2 в індивідуальній дуелі.

 

AIBot

 

«Він поводиться, як людина, і іноді, як щось інше» - так висловився Данило Ішутін (Dendi), український прогеймер в Dota 2, не витримавши натиску в грі з боку штучного інтелекту.

 

Ілон Маск популярний своїми перспективними проектами в рамках яких іноді народжуються дивовижні ідеї.

Один з таких проектів - OpenAI. Всередині цього стартапу 16 розробників спільно з Valve створили бота, який протягом двох тижнів грав сам проти себе в Dota 2.

 

Після години гри бот навчився вигравати у стандартних ботів в Dota 2, а через два тижні подужав кращих прогеймерів світу в сутичці 1 на 1. ІІ вдалося обіграти в одиночному матчі кращого дуелянта SumaiL і просто кращого гравця Arteezy. З точки зору кіберспорту - це не показник, так як Dota 2 - командна гра. З точки зору прогресу в розробці штучного інтелекту, який здатний до самонавчання - це прорив.

 

Але співзасновник OpenAI, Ґреґ Брокман, пообіцяв модифікувати бота і нібито до наступного чемпіонату The International він зможе виступити в сутичці 5 на 5.

 

Тож не дивно, чому Ілон Маск так турбується за наше майбутнє і з побоюванням ставиться до штучного інтелекту.

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles