logo

Saturday, 06 May 2017 09:03

СКІЛЬКИ НАС, УКРАЇНЦІВ ?

Доктор Немо, RadioLemberg, 06.05.2017

 

За усталеною практикою та згідно рекомендацій Організації Об'єднаних Націй переписи населення у більшості країн світу проводяться раз на десять років. Принципи та рекомендації ООН визначають, що саме переписи населення є унікальним джерелом соціально-демографічних даних та дозволяють отримати найдетальнішу інформацію щодо різноманітних характеристик населення як на загальнодержавному та регіональному рівні, так і міжнародному. Отримані цифри покладаються в основу всіх розрахунків при прогнозуванні і управлінні соціально - економічним розвитком країни, реалізації демографічної політики, бюджетного планування та інших цілей. Тут проектуються зарплати, пенсії, ціна гривні та усі без виключення кошторисні цифри нашого існування.

 

Перший і поки що єдиний перепис населення в незалежній Україні проводився у 2001 році. Загальна кількість населення України в 2001 році становила 48 457 000 осібНа території країни проживали представники понад 130 національностей і народностей. Українцями ідентифікували себе 77,8 % від загальної кількості населення.

 

Резолюцією, прийнятою Економічною та соціальною радою ООН, було проголошено наступний раунд переписів населення та житлового фонду 2010 року (з 2005 по 2014). Проведення чергового Всеукраїнського перепису населення визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 року № 581-р "Про проведення у 2020 році Всеукраїнського перепису населення".

 

Така велика пауза дає можливість виникненню різних популістських лозунгів, програм та розрахунків, оскільки цифри лукаві і застосовуються довільно чи упереджено. Є ж різниця рахувати на 48 млн. чи 42 млн. людей — адже реальної кількості населення не знає ні Держкомстат, ні Уряд, ні пересічний українець. Ще донедавна розрахунки споживання газу були такі, нібито всі заводи працювали в три зміни, щось подібне і в цьому питанні, пам'ятаєте Мотто 50+1…

 

Ситуація вже давно перезріла і потребує ясності. Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова. В Україні 92% громадян називають себе етнічними українцями, і лише 6% громадян вважають себе етнічними росіянами.. За результатами дослідження, ще 1,5% українців зарахували себе до інших етносів.

 

Найбільше українців, які вважають себе росіянами, – на Донбасі, де 28% опитаних дотримуються такої думки. Найменше – у західній Україні.

 

У Центрі Разумкова також виявили тенденцію, згідно з якою частка респондентів, що ідентифікують себе як етнічних українців, зростає зі зниженням віку опитаних. Зокрема, серед респондентів у віці 60 і старших 87% називають себе українцями, а від 18 до 29 років – етнічних українців близько 96%. 

 

ukr2ukr3ukr4

 

А коли порахувати весь діаспорний український цвіт та тимчасових емігрантів? Буде не менше 90 000 000 осіб. Тому окрім соціології та емоцій варто робити практичні кроки до виборів різних рівнів шляхом впорядкування обліку виборців та визначення дієвої виборчої моделі, хоча, якщо об’єктивно, то окуповані території на сході та в Криму напускають такого туману…

Схоже в даній категорії: « PREVIOUS Статті NEXT »

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles