logo

Andrew E. Kramer, New York Times, 16.05.2019

 

До того, як його обрали президентом минулого місяця, Володимир Зеленський грав роль президента у комедійному серіалі на телеканалі 1+1. Власник цього телеканалу, Ігор Коломойський, у четвер повернувся до України із добровільного вигнання, через що з'явилися побоювання, що він може попросити про певні послуги тепер уже справжнього президента.

 

Під керівництвом президента Петра Порошенка, який покидає свій пост, український уряд націоналізував банк, яким співволодів пан Коломойський, і звинуватив його у розкраданні мільйонів доларів через шахрайські кредити.

 

Український уряд встановив контроль над цим банком, йдеться про «Приватбанк», шляхом вливання в нього $5,600,000,000, попри те, що він сам тоді потребував фінансової допомоги МВФ, ЕС та США.

 

Хоч те вливання розглядали, як необхідне, екстраординарна ціна, яку заплатив НБУ за неймовірні втрати через «безгосподарність» пана Коломойського стала для західних урядів головним маркером ризиків фінансової підтримки України, незважаючи на поширену корупцію.

 

Кампанія пана Зеленського крутилася довкола того, що непідконтрольний нікому президент зможе очистити Україну від хронічної корупції. Те, як пан Зеленський вирішить затяжний конфлікт між українською владою та паном Коломойським, і є вирішальним тестом його передвиборчих обіцянок розірвати лещата олігархів, які панують над українською політикою майже від проголошення незалежності у 1991 році.

 

Крім того, це буде перевіркою взаємин зі західними урядами, які більше не бажають аби їхня фінансова допомога зникала у бізнес-імперії пана Коломойського.

 

Хоч пан Коломойський і каже, що він не буде «тінню президента чи сірим кардиналом», він вже відкрито висловлює надії на те, що пан Зеленський звільнить з посад в НБУ тих посадовців, хто відповідав за націоналізацію «Приватбанку». Це було ще до його повернення з вигнання.

 

Відображаючи стривоженість Заходу через повернення пана Коломойського, Карл Білдт, колишній прем’єр-міністр Швеції, написав у Twitter: «Якщо Зеленський не буде обережним, то це буде його кінець. Вибіркова реолігархізація була би для України катастрофою».

 

Посадовці НБУ сказали, що будь-яка спроба скасувати націоналізацію «Приватбанку» ставить під ризик допомогу МВФ обсягом $3,900,000,000.

 

Уряд націоналізував «Приватбанк» у 2016 році і звинуватив пана Коломойського у виведенні мільйонів доларів до підконтрольних йому компаній. Пан Коломойський відкидає звинувачення. Суд у Києві у квітні ухвалив, що приватизація була незаконною, що дає панові Коломойському шанс повернути свої активи. Пан Коломойський також сказав, що очікує від уряду відшкодування збитків. НБУ подав апеляцію на ухвалу суду.

 

Під час виборчої кампанії пан Зеленський відверто сміявся з заяв про те, що він будь-яким чином є пов’язаним з олігархом.

 

«Всі ми є рівними перед законом — і звичайна особа, і олігархом, — сказав Зеленський в інтерв’ю BBC у лютому. – Якщо хтось щось вкрав, і це довели правоохоронні органи, то він має повернути вкрадене. Ніхто не закриватиме жодного розслідування». Він сказав, що він «не є іграшкою в руках Коломойського».

 

Українські ЗМІ повідомили, що вранці у четвер пан Коломойський на приватному літаку прилетів з Ізраїлю до свого рідного міста, Дніпра. До цього він жив в Ізраїлі та Швейцарії. Програма журналістів «Схеми», яку транслює Радіо Свобода разом з UA:Першим, повідомила, що співвласник продюсерської фірми пана Зеленського також був у цьому літаку, що ще раз підкреслює зв’язки між цими двома особами.

 

В інтерв’ю програмі «Схеми» минулого року пан Коломойський сказав, що він не повертається до України, бо боїться, що НБУ накладне на нього нові особисті штрафи, а потім обмежить його право покидати територію країни.

 

Але він повернувся — рівно за три дні до інавґурації пана Зеленського, запланованої на понеділок.

переклад українською — Петро Козак

Ілля Кеніґштейн, Facebook, 23.05.2018, переклад українською — "Новое Время"

 

25 травня (минулого року — прим. RL) в школах – останній дзвінок. Після чого з середини літа у ВНЗ почнеться хвиля вступних іспитів, і мільйони випускників середніх шкіл визначаться, в який вищий навчальний заклад вступати. І навіть незважаючи на те, що більшість потенційних студентів не працюватимуть за обраною спеціальністю жодного дня, багато хто прямо зараз розмірковує, куди піти вчитися і яку професію освоїти. Для них мій текст. 

 

Якщо ви батько чи мати випускника школи, і мислите сучасно, а головне об'єктивно – дайте йому/їй прочитати те, що написано нижче. Повірте – гірше не буде. 

 

Кун, ти попав. Конкретно. Подякуй за це не татові з мамою, а четвертій промисловій революції, яка підкралася непомітно. Ця революція передбачає маштабне впровадження автоматизованих і роботизованих комплексів, що вивільняє величезну кількість людей, зайнятих у всіх сферах праці. Роботи перемагають і зовсім скоро замінять людей у половині всіх професій. Тому рейтинги ВНЗ, популярні спеціальності, що були колись стабільним «крайнім випадком» – все це стало неактуально ще вчора. Світ змінюється швидше, ніж ти читаєш цей текст. І зовсім скоро багато з людей, що тебе оточують, стануть взагалі не потрібними цифровій економіці майбутнього. 

 

Активна інформатизація і роботизація перевернуть ринок праці вже через 10-15 років. Очевидні зміни стануть реальністю через 5 років – якраз тоді, коли ти закінчиш універ і почнеш думати про те, куди піти працювати. Не слухай тих, хто буде переконувати тебе в тому, що паритися не потрібно, бо Україні це все не загрожує. В топку мракобісів. Добре освічені а, отже, затребувані фахівці, що постійно підвищують свій рівень, ставатимуть багатшими в будь-якій країні, зокрема й у нас. Вони будуть їздити на крутих тачках, в той час як ти будеш їздити на татовій «Мазді». І навіть, якщо у твого тата «Рендж Ровер», ти все одно будеш їздити на «Мазді». Бо в кращому випадку, на що ти зможеш розраховувати, якщо не будеш затребуваним – це накопичення твого тата і державну допомогу. Перше швидко закінчиться, а останнє, як тобі відомо, ніколи не буде високим. Тим більше, безумовний базовий дохід, що пестить слух мільйонів потенційною халявою – більше підходить компактним европейським країнам, ніж такій країні, як наша. І навіть якщо у тебе в планах звідси звалити – ти тим більше зустрінешся і познайомишся з проблемою затребуваності – там, куди ти поїдеш.

 

Світ навколо тебе буде схильним до глобального безробіття і зіткнеться з проблемою величезної кількості непотрібних людей. 

 

Мати роботу в майбутньому стане привілеєм, а право на працю – одним з ексклюзивних прав. Тож єдиний варіант це право завоювати, – вміти робити те, що не зможуть робити роботи, залишаючись конкурентоспроможними і перевинаходячи себе кожен день. І тоді у тебе є шанс не зламати собі життя, особливо в той момент, коли тобі стукне 40 (і таке теж коли-небудь станеться). Про «Мазду» і «Рендж Ровер» я пожартував, швидше за все, через 10 років тебе, як і інших, буде возити автопілот... 

 

В Оксфордському університеті вважають, що в найближчі 20 років зникне майже половина існуючих сьогодні професій. Водії, нотаріуси, турагенти, копірайтери, кошторисники, аналітики, муніципальні чиновники, ріелтори, логісти, касири, робітники-верстатники, будівельники, диспетчери, банківські службовці, бухгалтери, аудитори, податківці, телемаркетологи, працівники фастфуду та фондові трейдери, а головне – гаряче улюблені в народі енікейсники – всі виявляться не при ділі. 

 

Такий ось нерф. При цьому конкурувати за час, що залишився, тобі доведеться не лише з людьми, але й з роботами, яким ти будеш змушений відповідати мізками, швидкістю, обов'язковістю і відповідальністю. Дві навички будуть тебе від них відрізняти, це пристрасть і гнучкість. З ними тобі доведеться жити в найближчому майбутньому. І це зовсім не те, що ти подумав. 

 

Згідно зі звітом «Майбутні професії» Всесвітнього економічного Форуму в Давосі, найзатребуванішими у тебе навичками будуть: 

 

1) вміння знаходити рішення в складних ситуаціях 

2) критичне мислення 

3) креативність 

4) успішне управління людьми 

5) вміння працювати в команді 

6) емоційний інтелект (це епік) 

7) навички оцінки та прийняття рішення 

8) орієнтованість на послуги 

9) уміння вести переговори 

10) когнітивна еластичність (ємність твоєї пам'яті і здатність керувати нею як флешкою)

 

Розвивай їх, не тупи. Щодо напрямів в цілому, то майбутнє однозначно за безпілотними авто, 3D-друком, доповненою реальністю, нейроінтерфейсом, робототехнікою, генною інженерією, джерелами відновлюваної енергії, системами управління кліматом і польотами в космос. Не можна на 100% спрогнозувати, якими будуть найзатребуваніші професії, але у своєму виборі орієнтуйся на біофармакологію, проектувальників роботів, операторів безпілотників, кліматологів, фермерів-агропоніків, IT-медиків, IT-генетиків, молекулярних дієтологів, тайм-брокерів (організація і продаж часу фрілансерів), міських кібераналітиків (відстеження порядку збирання big-data в містах), екологів і архітекторів живих систем (технології замкнутого циклу за участю генетично модифікованих організмів). І звичайно девелоперів, куди без них, тільки зовсім іншого плану, на кшталт конструкторів коду – богів коротше.

 

Загалом, ти зрозумів. Дій.

Олег Леусенко, член НСЖУ і АЕЖ, 16.05.2019 

 

Святослав Вакарчук презентував нову політичну силу «Голос», яка в змозі, за умов грамотної перевиборчої боротьби, відібрати велику частину голосів проевропейськи налаштованих виборців, які голосували за Володимира Зеленського. 

 

Про що йдеться? 

 

На відміну від «кота в мішку» зі «Слуги» невідомо якого народу, партія «Голос» відразу визначила себе, як українську европейську силу. Зовнішній напрямок команди Вакарчука — за Европу й НАТО, і проти того, щоби Москва втручалася у внутрішні справи України. Також, «Голос» декларує державу з вільними, заможними громадянами. 

 

На відміну від паперової партії Зеленського, Вакарчук відразу показав обличчя своєї команди, до якої увійшли молоді та дійсно нові обличчя – від фахових економістів, фінансистів і відомого антикорупціонера до атовця, лікаря й освітян. Більшість партійців «Голосу» — творчі молоді люди, але вже з досвідом роботи у своїх галузях. 

 

Як відомо, виборець шостого президента не є однорідним. Більшість електорату Зеленського, як кажуть соціологи, позиціонує себе европейсько налаштованими патріотами. Вони хотіли нових облич, озвучування чіткої позиції свого кандидата та конкретних імен політиків з його команди. Але, як бачимо, в Зеленського, попри те, що він переміг у виборах, з цим якось не склалось. Наприклад, штаб його команди очолює колишній регіонал, голова «Молодих регіонів»; у близькому оточенні є олігарх Ігор Коломойський; адвокат цього олігарха; помічник екс-міністра МО, який розпродавав майно ЗСУ; фінансист, який вже сьогодні не проти повернути $2,000,000,000 народних грошей олігархові. На пост голови СБУ в команді Зеленського хочуть поставити члена фракції «Батьківщина». А як виглядатиме перша десятка «Слуги народу» досі залишається таємницею за багатьма дверима. 

 

Вакарчук, навпаки, пропонує відкриті списки дійсно нових облич без олігархів. Це і є першою справжньою зміною. Як сказав сам очільник своєї партії – «зміни побачите по списку партії». На відміну від Зеленського, Вакарчук прямо озвучує своє бачення політичних змін, політичний світогляд, і не ховається за загальними фразами у відеороликах в YouTube.

Сторінка 1 із 545

100 LATEST ARTICLES

AUTHORS & RESOURCES

Archive of articles